Domowe sposoby na opóchliznę wokół oczu fot. Adobe Stock

Domowe sposoby na spuchnięte powieki - 8 sprawdzonych sposobów

Na „worki” pod oczami skarży się wiele kobiet. Najczęściej są one wynikiem wyczerpania, wynikającego z nadmiaru obowiązków i braku snu. Zobacz, jak się ich pozbyć!
/ 23.11.2019 10:59
Domowe sposoby na opóchliznę wokół oczu fot. Adobe Stock

Na „worki” pod oczami skarży się wiele kobiet. Najczęściej są wynikiem wyczerpania, wynikającego z nadmiaru obowiązków i niewyspania. Jak im zapobiec? Poznajcie 8 domowych sposobów na opuchnięte powieki.

Jakie są przyczyny opuchlizny w okolicy oczu?

1. Woda

To najprostszy i najtańszy domowy środek. Dietetycy zalecają picie 2 litrów dziennie, aby oczyścić organizm z toksyn. Zatrzymanie wody w organizmie, może spowodować nie tylko spuchnięcie powiek, ale również całego ciała.

2. Okład z ogórka

Stosowany często w gabinetach kosmetycznych ogórek, możesz również wykorzystać podczas domowego SPA. Wystarczy ukroić kilka grubych plastrów, umieścić je w lodówce przez 10 minut, a następnie położyć je na zamknięte powieki, aż staną się ciepłe. Właściwości ogórka pomogą zmniejszyć stan zapalny wokół oczu.

3. Okład z herbaty

Czarna herbata może pomóc w walce z opuchlizną. Włóż torebki na kilka minut do gorącej wody, wyjmij, poczekaj, aż ostygnie, po czym połóż na powieki i przykryj ściereczką. Bardzo dobrze sprawdzi się również rumianek!

4. Ciepła woda + sól

Rozpuść 1/2 łyżeczki soli w szklance ciepłej wody. Następnie zamocz w niej watę lub płatki kosmetyczne i połóż na zamknięte powieki na kilka minut. Powtarzaj tę czynność przez ok. 30 minut.

5. Zimne łyżki

Włóż do lodówki 6 łyżek i zaczekaj, że staną się zimne. Wyjmij i zaokrągloną stroną połóż pod oczami. Kiedy staną się ciepłe, wymień łyżki na schłodzone. Taki zabieg rozluźni naczynia krwionośne, a to  korzystnie wpływa na zmęczone oczy.

6. Białka jajek

Znajdujący się w każdym domu produkt zlikwiduje obrzęki pod oczami. Wystarczy ubić białko na sztywno, nałóż pod oczy i poczekaj aż wyschnie.

7. Maseczka z truskawek

Dobrze schłodzone, pokrojone na grube plastry truskawki połóż pod oczami na kilka minut. Składniki odżywcze zawarte w tych owocach sprawiają, że skóra staje się gładsza. Ponadto truskawki zmniejszą opuchliznę i obrzęki pod oczami!

8. Ziemniaki

Zawiń małe ziemniaki w czystą ściereczkę i połóż na kilka minut na powiekach. Ten naturalny, przeciwzapalny produkt ma zbawienny wpływ na skórę.

Jeżeli mimo wszystko nie pozbyłaś się cieni pod oczami, to możesz zatuszować je korektorem. My zawsze tak robimy w awaryjnych sytuacjach. Poniżej znajdziesz kilka produktów, które zawsze są w naszych kosmetyczkach.

Więcej na temat pielęgnacji skóry wokół oczu:
Jak zrobić domowy krem pod oczy?
Jak dbać o okolicę wokół oczu?