Ile na chrzciny?

Zastanawiasz się, jaka kwotę podarować dziecku na chrzciny, aby nie sprowokować niezręcznej sytuacji? Podpowiadamy!

Ile na chrzciny? fot. Fotolia

Ile na chrzest dziecka powinien dać członek rodziny?

To, ile poświęcamy pieniędzy na prezent na chrzest jest tak naprawdę zależne od naszej sytuacji materialnej. Aby nie postawić rodziców dziecka w niezręcznej sytuacji, o ile nie jesteśmy rodzicami chrzestnymi, poświęćmy na to ok. 200 zł (oczywiście, jeśli nie mamy problemów finansowych i nie ucierpi na tym nasze gospodarstwo domowe). Jeśli jednak podana kwota jest dla nas zbyt wysoka, podarujmy maluchowi 100 zł i np. dokupmy do tego maskotkę, grzechotkę lub inny - tani - drobiazg.

Co na chrzest dziecka powinni dać rodzice chrzestni?

Jeśli jesteś matką lub ojcem chrzestnym masz wybór - możesz kupić maluchowi prezent-pamiątkę lub podarować gotówkę. W przypadku, gdy nie masz zbyt wiele oszczędności, zdecydowanie lepszym wyborem będzie prezent. Dlaczego? Bowiem piękną, sentymentalną pamiątkę możesz kupić już nawet za 100-120 złotych.

Jeśli decydujesz się na podarowanie koperty, włóż do niej ok. 300 złotych. Taka kwota z pewnością będzie odpowiednia - zarówno dla twojego portfela, jak i dla rodziców maleństwa, bowiem nie jest zanadto zobowiązująca.

Jak podjąć decyzję?

Pamiętajmy, że decydując się na prezent na chrzest, najpierw powinniśmy ocenić kondycję finansową zarówno swoją, jak i rodziców dziecka. Dzięki temu unikniemy skrępowania spowodowanego zbyt wielkim rozmachem lub zbyt skromnym upominkiem.

Dowiedz się więcej na temat rodzinnych świąt:O czym świadczą białe plamki na paznokciach?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/3 miesiące temu
Ja dałem anioła stróża ręcznie robionego na zamówienie z ceramiki.Z dedykacja.rodzina była zachwycona.dla zainteresowanych polecam bloga artystki Al'art.
/5 miesięcy temu
też jestem ciocią i syn kuzynki miał chrzciny w ten weekend. dałam 200zł a do tego taki album w miękkiej oprawie i na 4 zdjęcia od limiq. kosztowało mnie to zaledwie 26 zł a pamiątka dla małego będzie na lata :) fajnie że poszperałam wcześniej w internecie, bo bez waszych podpowiedzi nie trafiłabym takich pięknych albumików.
/5 miesięcy temu
Ja dałem lokate na 10 000zł no i tysiaka do koperty, a co! Niech pingpong zęby wybije. A tak na prawdę to chyba warto dać gwarancję ze jednak w razie potrzeby, zaopiekujesz się swoim chrześniakiem/cheśnicą, będzie mogło polegać na tobie i widywać częściej niż na komunie, bierzmowanie i ślub.
POKAŻ KOMENTARZE (6)