Gdzie najlepiej szukać opiekunki

Stając przed wyborem opiekunki zadajemy sobie pytanie, gdzie szukać odpowiedniej osoby, która będzie czuwać nad bezpieczeństwem i rozwojem naszej największej pociechy. Gdzie najlepiej szukać niani?

Gdzie najlepiej szukać opiekunki

Pierwsze źródło informacji o opiekunkach – rodzina i znajomi

Pierwszym podstawowym źródłem informacji o opiekunce do dzieci, powinna być rodzina lub znajomi. Jeżeli masz trochę szczęścia, to Twoje poszukiwania szybko się zakończą w kręgu rodzinnym lub przyjaciół. Takie rozwiązanie jest najszybsze, najpewniejsze, a czasami nawet najtańsze. Jednakże najważniejszym aspektem rozwiązania jest to, iż jest to rozwiązanie najbardziej naturalne.

Członek rodziny wychowuje się wśród rodziny. Są to przecież ludzie, których znasz, z którymi się spotykasz i wiesz czego się możesz po nich spodziewać. Znasz ich kulturę, światopogląd, wyznanie i inne cechy osobowości, które u nieznanej opiekunki możesz poznać dopiero po dłuższym okresie współpracy.

8 pomysłów na pyszne i dietetyczne śniadania

Jeżeli nie możesz znaleźć opiekunki wśród najbliższego kręgu, poszukaj trochę dalej. Warto zapytać znajomych, przyjaciół. Może oni będą mogli polecić sprawdzoną osobę. Pamiętaj, iż osoba z polecenia jest zwykle bardziej godna zaufania, niż ktoś zupełnie obcy. Znajomi są doskonałym, a w dodatkowo darmowym źródłem rekomendacji.

Rozglądaj się szczególnie wśród tych znajomych, których dziecko idzie właśnie do przedszkola lub do zerówki i niania po prostu przestaje im być potrzebna.

Polecamy: Jak wybrać idealne przedszkole?

Jeżeli i ten sposób zawiedzie, możesz poszukać na pobliskich placach zabaw, za pomocą innych środków masowego przekazu. Ogłoszenia w prasie, telegazecie, Internecie lub nawet w agencji świadczące usługi w poszukiwaniu opiekunek do dzieci.

Szukaj opiekunek na pobliskich placach zabaw

Jeśli nie udało się znaleźć niani wśród rodziny i znajomych warto pokręć się po pobliskich placach zabaw. Wybierz się więc na spacer z dzieckiem i przy okazji poszukaj niani. Przecież przy piaskownicy, większość pań przebywających tam w ciągu dnia to opiekunki. Może któraś z nich właśnie odchodzi z pracy, bo jej podopieczny idzie do przedszkola. Jeśli nie, może mieć koleżankę, która szuka pracy.

Daj ogłoszenie w okolicy, że szukasz opiekunki

Kolejnym sposobem jest wywieszenie ogłoszeń w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania najlepiej gdzieś, gdzie będzie je oglądać wiele osób (np. w sklepie, na przystanku autobusowym, na poczcie). Dzięki temu może uda ci się znaleźć opiekunkę z Twojej okolicy.

Możesz też dać ogłoszenie w lokalnej prasie. Przede wszystkim dobrze sformułuj anons. Powinna być w nim informacja o wymiarze pracy, lokalizacji i wieku dziecka. Jeżeli do tego dochodzą jakieś inne oczekiwania (np. chcemy, by opiekunka zamieszkała u nas) - warto też o tym napisać. 

Możesz też sama szukać ogłoszeń niań w lokalnych gazetach.

Polecamy: Czym skorupka za młodu nasiąknie... czyli kilka słów o savoir-vivre dzieci

Poszukiwanie opiekunki przez Internet

Niani możesz poszukać również przez Internet. W tym wypadku możesz skorzystać ze specjalnych portali kontaktujących nianie i rodziców, np. www.niania.pl, www.nianie.org albo z darmowych ogłoszeń, np. na gumtree.pl. lub poszukać jej również w naszym serwisie.

Poszukiwanie opiekunki przez agencję

Szukanie niani przez agencję to sposób najdroższy (w zależności od indywidualnych ustaleń za znalezienie niani płaci się 600-1000 PLN), ale i najbezpieczniejszy.

W dobrych agencjach nianie są prześwietlane na wszystkie strony, wypełniają testy, dostarczają zaświadczenia o stanie zdrowia. W niektórych przechodzą także kurs pierwszej pomocy.

Wystarczy, że udasz się do jednej z agencji, wypełnisz formularz - opisując swoje wymagania, a później tylko będziesz czekać na odpowiednie kandydatki.

Jeśli zdecydujesz się na zatrudnienie opiekunki w taki sposób, musisz zapłacić agencji jednorazowa prowizję, ale po 3 miesiącach będzie można wznowić rekrutację, jeśli zatrudniona niania nie spełni Twoich oczekiwań.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
najlepiej szukac wsrod absolwentów kierunków takich jak "opiekunka do dziecka". tutaj www.dental.szczecin.pl mozna znaleźć coś takiego :) najlepiej odzywac sie bezposrednio do szkoly, bo wtedy maja wglad do najlepszych absolwentów;)