5 pomysłów na idealny Dzień Dziecka!

Co zrobić, by twój ukochany smyk miło zapamiętał tegoroczny Dzień Dziecka? Znamy dobry plan!

fot. Fotolia

Podstawą udanego Dnia Dziecka jest... nie, nie, wcale nie prezent. Chodzi o czas poświęcony maluchowi. Niech tego dnia w centrum zainteresowania znajdzie się najmłodszy członek rodziny. Aby poczuł się wyjątkowo, dobrze się przygotuj. Najpierw zastanów się, co twój smyk lubi, potem zaplanuj dla niego jedną z poniższych atrakcji, a dopiero na końcu kup prezent. Gwarantujemy, że zabawy na Dzień Dziecka będą udane – dla was wszystkich.

1. Rodzinna majówka

W tym roku Dzień Dziecka wypada w sobotę. Nie musicie więc brać urlopu, tylko od białego rana do późnego wieczora możecie być z maluchem. Szkoda takiej okazji nie wykorzystać i nie wybrać się na całodzienny piknik za miasto. Dzień wcześniej przygotuj niezbędny prowiant, spakuj też koc, piłkę, ulubioną zabawkę smyka i zapasowe dziecięce ubranko. Na pikniku baw się z malcem, rozmawiaj z nim, turlaj się po kocu, śmiej i wygłupiaj. Smyk na pewno będzie zachwycony, a i ty sama poczujesz się jak dziecko :-) Cały czas pamiętaj, że to brzdąc dziś decyduje: rzucanie piłką jest fajne, ale może smyk ma właśnie ochotę na bieganie po łące.

2 Wizyta w zoo

Dzieci uwielbiają zwierzęta. Potrafią godzinami przypatrywać się zabawom psów czy wędrówkom mrówek. Wycieczka do zoo będzie zatem dla smyka nie lada gratką. Ale uważaj: tego dnia podobnego zdania będzie pewnie wielu rodziców, kolejki do kas zatem masz raczej zapewnione. Jeśli twój malec nie należy do cierpliwych, postaw jego tatę w kolejce, a sama z dzieckiem wybierz się do pobliskiej lodziarni (dziś wszelkie słodkości są dozwolone!).

3. Wielki festyn

W twojej okolicy nie ma ogrodu zoologicznego? Poszukaj już teraz na stronach internetowych twojego miasta, jakie festyny czy inne atrakcje (np. seansy filmowe, wystawy itp.) są planowane z okazji Dnia Dziecka. Taki festyn to dla kilkulatka fajna sprawa: można obejrzeć szczudlarzy, zobaczyć pokazy tańca, pozjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni, dostać balonika, zjeść lody.

4. Zakazane robótki :-)

A co robić, jeśli pogoda nie dopisze? Musisz mieć plan B, a najlepiej także C, D... (malec będzie miał wówczas wybór). Kiedy za oknami brzydko, zorganizuj Dzień Dziecka w domu. Najpierw zastanów się, co takiego lubi robić twój smyk, na co zwykle ty mu nie pozwalasz. Może uwielbia malowanie twarzy, może lubi buszować w twojej szafie i zakładać na siebie twoje szale, bluzki i sukienki, a może chętnie pomaga ci w domowych wypiekach. Tego dnia dobrze ma się bawić przede wszystkim maluch – jeśli w ten sposób podejdziesz do sprawy, łatwiej zniesiesz farby na podłodze, bałagan w szafie czy nie do końca idealny kształt ciasteczek.

5. Uroczysty posiłek

W niepogodę możesz także wybrać się z malcem do pobliskiej restauracji na uroczysty obiad czy do kawiarni na wspaniały kawałek tortu. Dzieci bardzo lubią bawić się w dorosłych, naśladować ich zwyczaje, gesty. Jeśli zaprosisz smyka na takie uroczyste wyjście, pewnie poczuje się baaardzo duży. A gdy do tego kelner szarmancko zapyta: „Czym mogę służyć?”, twój synek czy córka będą pękać z dumy.
Mama na rynku pracy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)