POLECAMY

5 podstawowych pędzli do makijażu

Każda z nas chce mieć idealnie wykonany makijaż, nie tylko kosmetyki są podstawą sukcesu, podstawowe narzędzia, czyli pędzle ułatwią nam zadanie. Warto zainwestować w dobre pędzle aby służyły nam jak najdłużej.

PĘDZEL DO PUDRU

Pędzel do pudru powinien być wykonany z delikatnego włosia, najlepiej naturalnego, gdyż syntetyczne może być za twarde. Pędzel do pudru nadaje się nie tylko do pudru w kamieniu, ale także do podkładów mineralnych lub pudru sypkiego. Wariantów jest dużo. Pędzel do pudru może być klasyczny z długą rączką ale także tak zwany 'kabuki', czyli malutki, dobrze dopasowujący się do twarzy.

pedzel

Ecotools pędzel do pudru ok. 29 zł

kosmetyki

Ecotools pędzel do pudru ok. 29 zł

hakuro

Kabuki HAKURO 40 zł

elf

ELF ok. 25 zł

PĘDZEL DO RÓŻU/BRONZERA

Pędzelem do różu/bronzera wykonujemy zabieg konturowania twarzy. Zaznaczamy kości policzkowe, policzki, skronie oraz linię żuchwy. Mamy do wyboru pędzle o kształcie jaja lub ścięte.

mac

MAC 129SH ok. 120 zł

sephora

Sephora ok. 40 zł

kosmetyki

Yves Rocher ok. 30 zł

PĘDZEL DO NAKŁADANIA CIENI

Pędzel do nakładania cieni na całą powiekę powinien być gruby i duży i 'puchaty' aby mógł omieść całe oko. Doskonale sprawdzi się także do rozświetlenia łuku brwiowego.

pedzel

Maestro ok. 15 zł

mac

MAC ok. 80 zł

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Mam cerę bardzo wrażliwą, więc dla mnie idealny jest pędzel kabuki Earthnicity, bo nie podrażnia ani nie uczula mojej skóry:)