POLECAMY

Jak czyścić pędzle do makijażu?

Wiele z nas zapomina o czyszczeniu pędzli, a to może niestety przyczyniać się do problemów z cerą. Makijażystka radzi, jak dbać o pędzle
Jak czyścić pędzle do makijażu? fot. FREE

Gąbka do podkładu, pędzel do pudru sypkiego, pędzelek do różu, aplikator do cieni. Akcesoriów do makijażu używamy codziennie, dlatego powinniśmy pamiętać o ich odpowiedniej higienie i przechowywaniu. Aga Kalita, Make-up Artist FM Group podpowiada, jak robić to prawidłowo.

Jak myć pędzle?

Warto zainwestować w profesjonalny płyn, który nie tylko usuwa resztki kosmetyków, ale ma również działanie antybakteryjnie oraz chroni i kondycjonuje włosie.
Takie preparaty są bardzo wydajne – wystarczy niewielka ilość płynu, żeby wszystkie pędzle i gąbki były idealnie czyste i zdezynfekowane. Co ważne, specjalistyczne szampony doskonale radzą sobie nawet z wodoodpornymi kosmetykami.
– zdradza Aga Kalita, Make-up Artist FM Group.

Suszenie i przechowywanie

Po umyciu pędzla delikatnie odsączamy z niego nadmiar wody i zostawiamy, na przykład na papierowych ręcznikach, do wyschnięcia. - Aby włoski nie odkształciły się, najlepiej delikatnie owinąć rączkę pędzla, tworząc kokon, który nieco uniesie pędzel. Nie należy suszyć pędzli suszarką do włosów ani zostawiać ich na kaloryferze, gdyż może to doprowadzić do ich uszkodzenia. Ze względu na możliwość trwałego odkształcenia włosia, nie powinniśmy też płukać i suszyć pędzli "pod włos"
– ostrzega Aga Kalita - ekspert FM Group.

Zadbaj też o to, aby przechowywać pędzle do makijażu w miejscu, gdzie nie dosięgnie ich kurz, ani wilgoć. Najlepiej, jeśli będzie to specjalne etui.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
To powodzenia ! hahahahaha na pewno i pranie i pędzle wyciągnęłaś z tej pralki całe...
/5 lat temu
No to teraz już będę wiedziała. Wcześniej wszystkie pędzle lądowały w pralce razem z brudami.