Pędzle do różu – jakie są rodzaje i który wybrać [TEST]

Dobrze dobrany pędzel do różu pomoże ci precyzyjnie nałożyć kosmetyk i uzyskać naturalny efekt. Sprawdź, który pędzel będzie idealny dla ciebie!
/ 09.12.2009 21:15

Dobrze dobrany róż do policzków to tylko połowa sukcesu. Drugą połowę stanowi odpowiedni pędzel. „Do makijażu policzków zawsze sięgam po niewielkie pędzle” – mówi makijażysta Tomek Kocewiak. „Nad tymi większymi trudno jest zapanować nawet profesjonalistom. Polecam też zaokrąglone lub ukośnie ścięte, łatwiej nimi wymodelować twarz”.

Jak nakładać róż na policzki?

Czym jeszcze warto się kierować przy ich wyborze? Jeśli chcesz nosić go w torebce, postaw na pędzle z krótkim trzonkiem. Zapominasz o ich myciu? Wybieraj te z jasnego włosia, bo widać na nich stopień zabrudzenia.

Rodzaje pędzli:

  • z włosia syntetycznego – nie uczulają wrażliwej skóry i są bardziej higieniczne. Nowe technologie produkcji sprawiają, że sztuczne włoski nie są tak sztywne jak dawniej.
  • z naturalnego włosia – są zazwyczaj droższe, miękkie, łatwiej się nimi umalować (nie tworzą plam) i rzadziej wypadają z nich włosy. Ze względu na porowatą budowę włosia powinno się je częściej prać.

Jak używać pędzli do różu?

Nabierz róż na boki pędzla (staraj się nie brudzić całej jego powierzchni). Nie wcieraj i nie wciskaj go pędzlem, bo powstaną plamy, a w dodatku możesz podrażnić skórę.
Pamiętaj też o systematycznym praniu pędzli (szamponem lub specjalnym płynem), płukaniu w zimnej wodzie i suszeniu w pozycji, która zabezpieczy je przed odkształceniem (pędzel postaw w szklance lub połóż na płaskiej powierzchni).

Zobacz w galerii test pędzli do różu!

Testują: Danka Bybrowska, Magda Błaszczak, Alicja Klarkowska, Ania Kozłowska, Agata Warda, Ola Czarnecka.

Zobacz także:Jakie pędzle do makijażu warto mieć? Oto 5 podstawowych rodzajów