Dieta orientalna - zasady odchudzania i jadłospis

Dieta orientalna - zasady odchudzania i jadłospis fot. Fotolia
Tak szybka utrata wagi jest naprawdę możliwa! Dowiedz się, co powinnaś jeść na diecie orientalnej.
Agata Bernaciak / 22.02.2016 05:54
Dieta orientalna - zasady odchudzania i jadłospis fot. Fotolia

Dlaczego warto przejść na dietę orientalną?

Dieta orientalna nie tylko zapewnia szczupłą sylwetkę, ale przede wszystkim chroni przed chorobami cywilizacyjnymi. Zdaniem lekarzy, znacząco wpływa także na długość naszego życia. Jej stosowanie polepsza również nasze samopoczucie oraz wzmacnia odporność.

W czym tkwi sekret diety orientalnej?

Głównym sekretem diety orientalnej jest tworzenie posiłków, w których utrzymana jest równowaga między produktami z różnych grup żywieniowych. Jak ją osiągnąć? Przede wszystkim:

  • dania białkowe łącz z warzywami i owocami
  • nie zestawiaj węglowodanów z białkiem
  • produkty neutralne (np. grzyby) możesz spożywać z tymi 2 grupami żywieniowymi bez obaw

W diecie orientalnej ważne jest jedzenie 5 posiłków dziennie i picie odpowiedniej ilości wody. Zastosowanie się do tych mało wymagających zasad sprawi, że nie trzeba będzie skupiać się na liczeniu kalorii i odmierzaniu składników.

Jakie efekty możesz uzyskać dzięki diecie orientalnej?

Już po kilku dniach stosowania diety będziesz bardziej wypoczęta, bóle głowy znikną, a waga znacznie spadać. Możesz także schudnąć nawet do 3 kg w ciągu tygodnia!

Jakie produkty powinnaś jeść na diecie orientalnej?

1. Bobik

Jest to odmiana polskiego bobu, różni się jednak wyglądem. Zawartość białka w nasionach wynosi aż od 26% do 32%. W krajach Orientu bobik stanowi podstawę diety warzywnej, ponieważ posiada więcej masy białkowej niż mięso.

2. Tahina

To masło sezamowe, które doskonale smakuje na świeżym pieczywie z dodatkiem miodu. Wykorzystuje się je również do przygotowywania sosów, dipów czy orientalnych zup. Tahina jest jednym z bogatszych źródeł magnezu i wapnia.

3. Przyprawa curry

To jedna z najbardziej znanych przypraw na świecie. Ma szerokie zastosowanie zarówno dzięki walorom smakowym, jak i właściwościom zdrowotnym. Dzięki dużej zawartości kurkumy poprawia przemianę materii. Działa także przeciwgrzybiczo, antybakteryjne oraz przeciwzapalnie.

4. Pasta z bakłażana

Warzywna pasta z bakłażana jest źródłem błonnika oraz wspomaga trawienie tłustych mięs. Zaletą bakłażana jest niskokaloryczność, dlatego polecany jest osobom, którym zależy na obniżeniu cholesterolu.

Dowiedz się więcej:

13 pomysłów na słodki i dietetyczny podwieczorek
6 najprostszych sztuczek na utratę wagi
Schudnij 6 kg trzymając dietę 2 dni w tygodniu

na podstawie informacji prasowej marki Jasmeen

Redakcja poleca

REKLAMA