Już wszystko jasne! Podano imię drugiego syna księżnej Kate i księcia Williama

Imię trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama nie jest już tajemnicą. Mały książę będzie nazywał się...
Marta Kosakowska / 9 miesięcy temu
księżna Kate, książę William fot. ONS

Jak ma na imię drugi syn księżnej Kate i księcia Williama? - to pytanie zadają sobie fani książęcej pary z Cambridge od poniedziałku, kiedy na świat przyszło trzecie royal baby. Imię dziecka podano dopiero cztery dni po narodzinach.

Imię trzeciego royal baby

Drugi syn księżnej Kate i księcia Williama przyszedł na świat 23 kwietnia 2018 roku o godzinie 11:01 (12:01 czasu polskiego). Chłopiec i jego mama po porodzie czuli się dobrze. W zaledwie 7 godzin po rozwiązaniu księżna Kate, w towarzystwie męża księcia Williama, pokazali światu małego księcia. Dziś ogłoszono, jakie imiona będzie nosił.

Louis Arthur Charles

Tym samym nie do końca sprawdziły się przewidywania bukmacherów, którzy obstawiali jedno z imion: Arthur, Albert, Frederick, James lub Philip. Książę otrzymał dopiero jako drugie ze swoich imion Arthur, które było najmocniejszym typem. Trzecie imię - Charles - nadano prawdopodobnie na cześć ojca księcia Williama. Trzecie imię księżniczki Charlotte - w hołdzie dla nieżyjącej Lady Di - brzmi Diana. Książę nie będzie miał nazwiska.

Księżna Kate i książę William wyjątkowo długo czekali z ogłoszeniem imienia swojego trzeciego dziecka. Świeżo upieczeni rodzice nie chcieli przyćmić ważnego wydarzenia, jakim były obchody Anzac Day. W przypadku dwojga starszych dzieci - księcia George'a i księżniczki Charlotte - imiona ogłoszono po dwóch dniach od narodzin.

Trzecie royal baby jest już na świecie! Ile ważył mały książę po urodzeniu?

Tytuł drugiego syna Kate i Williama

Nowy członek brytyjskiej rodziny królewskiej jest 5. osobą w kolejce do brytyjskiego tronu. Wyprzedają go kolejno: książę Karol, książę William, książę George i księżniczka Charlotte. Książę, podobnie jak jego rodzice oraz starsze rodzeństwo, otrzyma przydomek of Cambrigde. Będzie tytułowany jako:

Jego Królewska Wysokość książę Zjednoczonego Królestwa, Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii.

Gratulujemy młodym rodzicom!

Przeczytaj:
Ta sukienka przejdzie do historii! Księżna Kate zaprezentowała światu drugiego syna w kreacji, która nie jest przypadkowa
Świat oszalał na punkcie trzeciego royal baby! Co już wiadomo o małym księciu?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)