George i Charlotte pójdą w ślubnym orszaku księcia Harry'ego i Meghan [GALERIA]

Dzieciom księżnej Kate i księcia Williama przypadnie zaszczytna rola. Mają już doświadczenie po ślubie ciotki Pippy Middleton.
Marta Kosakowska / 18.05.2018 10:49

Książę George i księżniczka Charlotte będą czynnie uczestniczyć w ślubie swojego wuja księcia Harry'ego i jego wybranki Meghan Markle. Dzieci książęcej pary z Cambrige będą przewodniczyć ślubnemu orszakowi w kaplicy św. Jerzego na Zamku Windsor.

5-letni George i 3-letnia Charlotte mieli już okazję sprawdzić się w tej roli w czasie ślubu swoje ciotki, siostry księżnej Kate. Pippa Middleton i James Matthews pobrali się dokładnie rok temu - 20 maja 2017 roku.

Dzieciom Kate i Williama w dniu ślubu Harry'ego i Meghan będą towarzyszyć inne maluchy. Ich zadaniem będzie rzucanie kwiatków oraz pomaganie przy ewentualnym trenie sukni panny młodej. Do roli druhen i drużb zwykle wybierane są dzieci z najbliższej rodziny państwa młodych. To popularna tradycja w krajach anglosaskich.

Wszystko o ślubie Meghan Markle i księcia Harry'ego! Najnowsze doniesienia, najświeższe zdjęcia, najciekawsze filmy, opinie, kontrowersje

Orszak ślubny księcia Harry'ego i Meghan Markle

Kto jeszcze pójdzie orszaku ślubnym Harry'ego i Meghan? Oficjalna informacja na ten temat pojawiła się na stronie brytyjskiej monarchii. W najważniejszym dniu Harry'em i Meghan będzie towarzyszyć dziesięcioro dzieci: sześć dziewczynek (tzw. bridesmaids) oraz czterech chłopców (tzw. page boys)

Książę George stanie na cele orszaku chłopców. Oprócz niego będą w nim szli również: Jasper Dyer (syn Amandy Dyer i Marka Dyera oraz dwóch bliźniaków, John i Brian Mulroney (synowie druhny i przyjaciółki Meghan Markle).

Księżniczka Charlotte będzie przewodniczyć dziewczynkom. Wraz z nią w orszaku pójdą: Remi i Rylan Litt (chrześnice Meghan, córki Benity Litt i Darrena Litta), Florence van Cutsem (córka Alice van Cutsem i Nicholasa van Cutsem), Zalie Warren oraz Ivy Mulroney.

Najmłodsze dziecko księżnej Kate i księcia Williama, urodzony 23 kwietnia, książę Louis nie weźmie udziału w uroczystości. Mały książę zostanie w domu pod opieką niani. Książęca para z Cambrigde chce skupić się na dopilnowaniu obowiązków, które muszą wypełnić książę George i księżniczka Charlotte.

Na kolejnych stronach najsłodsze zdjęcia księcia George'a i księżniczki Charlotte! Nie tylko te ze ślubu Pippy Middleton. ;)

Więcej o royal wedding:
Od randki w ciemno do królewskiego ślubu! Romantyczna historia miłości Harry’ego i Meghan
Księżna Kate musiała zrezygnować z ulubionych kosmetyków. Jakie zmiany czekają Meghan Markle po ślubie z księciem Harrym?