Co wiadomo o trzecim royal baby? Płeć, imię, tytuł [Ważne FAKTY i CIEKAWOSTKI]

Trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama debiut medialny już ma za sobą. Co Kate i William zdradzili na temat nowo narodzonego księcia?
Marta Kosakowska / 24.04.2018 10:22

23 kwietnia 2018 roku na świat przyszedł kolejny członek brytyjskiej rodziny królewskiej. Księżna Kate i książę William powitali na świecie drugiego syna. Chłopiec waży 3,8 kg. Mały książę urodził się w terminie. Data jego narodzin jest szczególna. Wypadła dokładnie 2 dni po - przypadających na 21 kwietnia - urodzinach królowej Elżbiety II. Dzień narodzin drugiego syna książęcej pary z Cambrigde zbiegł się ze świętem patrona Anglii, św. Jerzego.

Jej Wysokość Księżna Cambrigde urodziła syna o godzinie 11:01. W porodzie uczestniczył książę Cambrigde. Dziecko waży 3 kilogramy 800 gramów. Jej Wysokość i dziecko czują się dobrze
- napisano na Twitterze.

Co jeszcze wiadomo na temat nowo narodzonego księcia? Poznaj fakty i ciekawostki na temat trzeciego royal baby!

Trzecie royal baby - najważniejsze informacje

Informacja o tym, że księżna Kate spodziewa się trzeciego dziecka została ogłoszona 4 września 2017 roku w oficjalnym komunikacie wydanym przez Pałac Kensington. Wiadomość natychmiast obiegła świat. Brytyjski dziennik "The Sun" zasugerował, że księżna Kate i książę William poczęli trzecie dziecko w czasie lipcowej wizyty w Polsce. Nazwano to "aktem warszawskim". I faktycznie w czasie wizyty w naszym kraju, księżna Kate - w odpowiedzi na zabawkę, którą dostała w prezencie - zażartowała, że ona i William muszą postarać się o więcej dzieci.

Księżna Kate na kilka tygodni przed porodem sama dźwiga zakupy! Te zdjęcia to autentyk?

Jakie imię będzie nosił drugi syn księżnej Kate i księcia Williama? Którą jest osobą w kolejce do brytyjskiego tronu? Jaki tytuł otrzyma? Na jakie wygody może liczyć w swoim życiu? 

Poznaj wszystkie fakty i ciekawostki na temat trzeciego royal baby z kolejnych stron galerii!

Przeczytaj:
To tradycja, że książęca para pokazuje nowo narodzone dziecko. Ale tym razem Kate nas zaskoczyła!
Trzecie royal baby jest już na świecie! Księżna Kate urodziła chłopca czy dziewczynkę?