Bill Cosby fot. ONS

Bill Cosby skazany na więzienie za molestowanie seksualne

Zapadł wyrok w głośnej sprawie popularnego komika.
Marta Kosakowska / 26.09.2018 10:26
Bill Cosby fot. ONS

Bill Cosby został skazany na karę więzienia. We wtorek w sądzie Montgomery w Norristown w stanie Pensylwania zapadł wyrok, w którym słynnego aktora uznano winnym molestowania seksualnego Andrei Constand. Komik spędzi w więzieniu od 3 do 10 lat. Od ostatecznym wymiarze kary zadecyduje zachowanie i stan zdrowia 81-letniego gwiazdora.

Bill Cosby winnym molestowania seksualnego

Oprócz kary więzienia, zasądzono również odszkodowanie dla ofiary wysokości 25 tysięcy dolarów oraz pokrycie kosztów sądowych. Bill Cosby został nazwany „agresywnym przestępcą seksualnym”. Trafi do amerykańskiego rejestru przestępców seksualnych. 

Nadszedł czas na sprawiedliwość, która, panie Cosby, zatoczyła koło właśnie w pana kierunku. W końcu nadszedł ten czas
- powiedział sędzia Steven O'Neil, ogłaszając wyrok.

Bill Cosby nie skomentował wyroku sądu. Obrońcy komika przekonywali, że ze względu na wiek, aktor nie powinien trafić do więzienia. Wnioskowali o areszt domowy.

Jak pomóc osobie molestowanej seksualnie?

Pierwszy wyrok w sprawie Billa Cosby'ego zapadł w kwietniu. Już wówczas uznano go za winnego przestępstwa seksualnego. Teraz ogłoszono wymiar kary. Bill Cosby nie może wpłacić kaucji w czasie rozpatrywania apelacji.

Przypomnijmy, że wyrok dotyczy sprawy molestowania seksualnego Andrei Constand, którego Cosby miał się dopuścić w 2004 roku. Aktor miał podać ówczesnej koszykarce drużyny uniwersytetu Temple środki odurzające, a następnie ją wykorzystać. Przed sądem przekonywał, że do kontaktów doszło za przyzwoleniem kobiety.

Bill Cosby został oskarżony o molestowanie seksualne przez około 60 kobiet. Wiele z nich zdobyło się na wyznanie po wielu latach. Niemal za każdym razem schemat działania miał być ten sam. Aktor miał podawać swoim ofiarom alkohol oraz tabletki odurzające, na następnie dopuszczać się czynności seksualnych wobec nieprzytomnych kobiet. Spośród wielu zgłoszeń jedynie sprawa Andrei Constand nie uległa przedawnieniu.

Przeczytaj:
Polskie gwiazdy już nie milczą, a ich słowa mrożą krew w żyłach. Mielcarz, Kamińska, Krupa o molestowaniu seksualnym
Julia Kamińska wyznała, że była ofiarą molestowania seksualnego: "To było okropne, pamiętam to do tej pory"

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/26.09.2018 10:00
Dlaczego do więzienia a nie na stryczek? A no tak... lewicowe wartości - poprawność polityczna i teoria, że może się zresocjalizować.