kobieta, para, zazdrość

Miłość do faceta przyjaciółki

Nieszczęśliwa miłość ma wiele oblicz, ale patrzeć jak Twoja przyjaciółka wychodzi za faceta Twojego życia to sytuacja, z którą trudno sobie poradzić.
/ 25.11.2013 14:37
kobieta, para, zazdrość
Zakochałam się na zabój we wspaniałym facecie, niestety jest zaręczony z moją koleżanką. Widzę, że bardzo ją kocha, a ja nie mam żadnych szans. Nie wiem jak poradzić sobie z tą nieszczęśliwą miłością, zwłaszcza, że nie mogę po prostu o nim zapomnieć bo stale go widuję. Zapowiada się nawet, że będę świadkiem na ich ślubie. - Maria z Gorzowa Wielkopolskiego

Odpowiada Psycholog i seksuolog Anna Zawadzka, z Internetowej Poradni Psychologicznej www.psychorada.pl:

Miłość, o której w bajkach opowiadano nam jeszcze w dzieciństwie była piękna, wzajemna i prowadziła do szczęśliwych zakończeń o wspólnym życiu. Niestety rzeczywistość rzadko ma znamiona baśni a miłość oprócz radości przynosi często smutek, poczucie niespełnienia, gorycz. Szczególnie, gdy nasze uczucie nie jest odwzajemniane. Oczywiście platoniczna miłość może być bardzo przyjemna, jednak w ostatecznym rozrachunku zazwyczaj kończy się rozczarowaniem, żalem. Uczucie zakochania, niekiedy nazywane wręcz chorobą, charakteryzuje się dominacją emocji nad zdroworozsądkowym myśleniem.

Stąd nie zawsze jesteśmy w stanie podjąć racjonalne decyzje, nawet jeśli mają one przynieść nam ukojenie bólu czy stać się receptą na odkochanie. Zazwyczaj jednak w Pani sytuacji najlepszym lekarstwem jest ograniczenie kontaktów z ukochanym, rezygnacja w wspólnych wyjść, spotkań. Przede wszystkim zachęcam na skupieniu się na sobie, poznaniu nowych ludzi i ofiarowaniu tym samym szansy na poznanie kogoś bardziej osiągalnego niż zaręczony kolega.

Jak myślisz? czy da sie stłumic uczucie w imię przyjaźni?
Podyskutuj na forum.


Anna Zawadzka - seksuolog, psycholog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Tytuł magistra psychologii stosowanej na Uniwersytecie Lódzkim otrzymała w specjalizacji z zakresu psychologii rodziny i małżeństw. Aktualnie pracuje w serwisie Psychorada.pl i gdzie prowadzi konsultacje i kursy on-line.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/23.11.2012 20:09
nic to nie pomoże też mam taki przypadek zakochałam się w chłopaku mojej dobrej koleżanki zerwałam z nim kontakt nie widywałam sie z nim ale moje serce i tak cierpi i należy do niego....