para, praca, laptop

On woli koleżankę z pracy

Boisz się jego atrakcyjnych koleżanek z pracy? Psycholog radzi, jak odzyskać pewność siebie.
/ 25.11.2013 15:20
para, praca, laptop
Mam dwójkę małych dzieci i nie pracuję. Ledwo daję sobie z domem radę, jedno małe biega i wymaga ciągłej uwagi, drugie jeszcze karmię. Dwoję się i troję aby ogarnąć dom. Nie umiem też schudnąć po ciąży i wiem, że się zapuściłam, ale przy dzieciach nie mogę sobie pozwolić na zajmowanie się sobą, nie stać mnie też na ubrania i kosmetyczki. Tymczasem mój mąż wraca z pracy i stale opowiada o swojej szefowej, jaka jest mądra, piękna, elegancka, zadbana. Zaczynam być o nią zazdrosna. Boję się, że mąż ma ją za prawdziwa kobietę, a mnie za zwykłą kurę domową. Co mam robić? Przecież muszę opiekować się dziećmi. - Kinga ze Szczecina

Odpowiada Psycholog i seksuolog Anna Zawadzka, z Internetowej Poradni Psychologicznej www.psychorada.pl:

Pisze Pani, że czuje się mniej atrakcyjna dla męża niż przed pojawieniem się dzieci. Wiele obowiązków związanych z prowadzeniem domu sprawiło, że przestała Pani dbać o siebie. Z drugiej strony jest Pani zazdrosna fascynacją męża swoją szefową. Ta sytuacja wpływa na Pani samoocenę oraz obniża nastrój. Rozumiem, że dzieci są bardzo absorbujące, zabierają dużo energii i czasu, nie mniej jednak najwyższa pora pomyśleć o samej sobie!

Wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny, szczególnie u kobiety. Podnosi pewność siebie, poczucie własnej wartości. Tak naprawdę czasem niewiele potrzeba, żeby wydobyć naturalne piękno. To dbanie o siebie również związane jest ze skupianiem się na sobie. Czasem warto pomyśleć o sobie i swoich potrzebach. Jeśli, na co dzień jesteśmy zrelaksowani, czujemy się odprężeni i spokojni potrafimy podejść do naszych problemów bardziej rzeczowo, spojrzeć na nie z większym dystansem, przestać odbierać pewne rzeczy zbyt personalnie. Na pewno jest ktoś w Pani otoczeniu, kto może zaopiekować się dziećmi, by miała Pani chwilkę dla siebie. Odprężająca kąpiel, ćwiczenia gimnastyczne, maseczka na twarzy mogą wiele zdziałać. Ważne także, aby nie tylko pielęgnować własne ciało ale również duszę. Piękno i dobre samopoczucie wynikają, bowiem z wewnętrznego zadbania! Proszę o tym pomyśleć: spędzić popołudnie z koleżanką, posłuchać dobrej muzyki. Odprężyć się przy książce. Warto także zorganizować romantyczny wieczór z mężem, pobyć troszkę razem, wyrazić swoje uczucia, poczuć się znów pożądaną i kochaną.

A co ty sądzisz o koleżankach z pracy Twojego faceta. Należy je traktowac jak zagrożenie?
Podyskutuj na forum.


Anna Zawadzka - seksuolog, psycholog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Tytuł magistra psychologii stosowanej na Uniwersytecie Lódzkim otrzymała w specjalizacji z zakresu psychologii rodziny i małżeństw. Aktualnie pracuje w serwisie Psychorada.pl i gdzie prowadzi konsultacje i kursy on-line.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/23.08.2009 15:00
ALE TE RADY Są DENNE!!!!