Przede wszystkim kochaj! Miłość jest najważniejszą potrzebą wszystkich dzieci/fot. Shutterstock

Jak znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka?

Stoisz przed wyborem opiekunki do dziecka? Zadajesz sobie pytanie, gdzie szukać odpowiedniej osoby, która będzie czuwać nad bezpieczeństwem i rozwojem Twojej największej pociechy? Sprawdź, gdzie najlepiej szukać niani, podpowiadamy w poniższym artykule.
/ 02.01.2011 23:04
Przede wszystkim kochaj! Miłość jest najważniejszą potrzebą wszystkich dzieci/fot. Shutterstock

Od czego rozpocząć poszukiwania idealnej opiekunki?

Pierwszym podstawowym źródłem informacji o opiekunce do dzieci, powinna być rodzina lub znajomi. Jeżeli masz trochę szczęścia, to Twoje poszukiwania szybko się zakończą w kręgu rodzinnym lub przyjaciół. Takie rozwiązanie jest najszybsze, najpewniejsze, a czasami nawet najtańsze. Jednakże najważniejszym aspektem rozwiązania jest to, iż jest to rozwiązanie najbardziej naturalne.

Członek rodziny wychowuje się wśród rodziny. Są to przecież ludzie, których znasz, z którymi się spotykasz i wiesz czego się możesz po nich spodziewać. Znasz ich kulturę, światopogląd, wyznanie i inne cechy osobowości, które u nieznanej opiekunki możesz poznać dopiero po dłuższym okresie współpracy.

Jeżeli nie możesz znaleźć opiekunki wśród najbliższego kręgu, poszukaj trochę dalej. Warto zapytać znajomych, przyjaciół. Może oni będą mogli polecić sprawdzoną osobę. Pamiętaj, iż osoba z polecenia jest zwykle bardziej godna zaufania, niż ktoś zupełnie obcy.

Znajomi są doskonałym, a w dodatkowo darmowym źródłem rekomendacji. Rozglądaj się szczególnie wśród tych znajomych, których dziecko idzie właśnie do przedszkola lub do zerówki i niania po prostu przestaje im być potrzebna.

Media też mogą pomóc

Jeżeli i ten sposób zawiedzie, możesz poszukać na pobliskich placach zabaw, za pomocą innych środków masowego przekazu. Ogłoszenia w prasie, telegazecie, Internecie lub nawet w agencji świadczące usługi w poszukiwaniu opiekunek do dzieci.

Zobacz też: Jak uspokoić płaczące dziecko?

Place zabaw - czemu nie?

Jeśli nie udało się znaleźć niani wśród rodziny i znajomych warto pokręć się po pobliskich placach zabaw. Wybierz się więc na spacer z dzieckiem i przy okazji poszukaj niani. Przecież przy piaskownicy, większość pań przebywających tam w ciągu dnia to opiekunki. Może któraś z nich właśnie odchodzi z pracy, bo jej podopieczny idzie do przedszkola. Jeśli nie, może mieć koleżankę, która szuka pracy.

Daj ogłoszenie w okolicy

Kolejnym sposobem jest wywieszenie ogłoszeń w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania najlepiej gdzieś, gdzie będzie je oglądać wiele osób (np. w sklepie, na przystanku autobusowym, na poczcie). Dzięki temu może uda ci się znaleźć opiekunkę z Twojej okolicy.

Zobacz też: Rodzice na weekend

Czytaj więcej na: dziecko.wieszjak.polki.pl