praca, para, biuro, biznes

Ja, on i kolega z pracy

Twój facet jest zazdrosny o Twojego kolegę z pracy i czas, który z nim spędzasz, ale to nie ty to ustalasz, lecz charakter Twojej pracy. Pomoże ci nasz psycholog!
/ 25.11.2013 14:53
praca, para, biuro, biznes
Mój facet jest strasznie zazdrosny o mojego kolegę z pracy, z którym jestem w zespole. Nie może zrozumieć, że spędzam z nim 8 godzin dziennie i on też jest częścią mojego życia i nie zmienię pracy dlatego, że on jest zazdrosny. Jak mu przemówić od rozsądku? - Renata z Warszawy

Odpowiada Psycholog i seksuolog Kinga Frąckiewicz , z Internetowej Poradni Psychologicznej www.psychorada.pl:

Piszesz o tym, ze Twój partner jest zazdrosny o Twojego kolegę z pracy. Pytasz :"jak mu przemówić do rozsądku?" Przede wszystkim spróbuj dowiedzieć się od swojego mężczyzny tego, z jakich powodów jest zazdrosny właśnie o tego Twojego kolegę a nie o kogoś innego? Jakie cechy według niego ma Twój kolega, którymi mógłby Cię zauroczyć, sprawić, że zapomniałabyś o miłości do swojego chłopaka i nawiązała romans lub związała się z tamtym? Myślę, że to ważne, ponieważ dowiesz się tego, pod jakim względem Twój mężczyzna czuje się gorszy od Twojego kolegi. Będziesz też mogła się dowiedzieć, czego według Twojego partnera brakuje w Waszym związku. Spróbuj porozmawiać o tym ze swoim partnerem. Może uważa, że zwiążesz się ze swoim kolegą przez sam fakt, że spędzasz z nim dużo czasu? Jeśli tak, to zastanówcie się nad tym, jak wygląda pod tym względem

Wasz związek, ile czasu poświęcacie na autentyczne bycie razem? Takie bycie, kiedy czujecie ze sobą emocjonalny kontakt a nie jesteście tylko fizycznie jedno obok drugiego. Być może Twój partner ma poczucie, że Twój kolega stał się większą i ważniejszą częścią Twojego życia niż on sam? Bo łączą Cię z Twoim kolegą wspólne sprawy związane z Waszą pracą, bo przeżywacie razem emocje związane z tym, co dzieje się w Waszej pracy, wspólnie z kolegą rozwiązujecie problemy, które się podczas pracy pojawiają, macie wiele tematów do rozmowy i to tematów, które są dla Ciebie ważne, bo związane z tym, co robisz zawodowo. Przypuszczam, że Twój partner może czuć się mniej istotną częścią Twojego życia, bo nie związaną z karierą zawodową, niż Twój kolega.

Spróbuj z nim więcej rozmawiać i więcej doświadczać. Może chciałby, żebyś czasem pokazywała, że traktujesz go jak eksperta i pytasz go o zdanie, również w sprawach tak dla Ciebie ważnych, jak Twoja praca? Może nieświadomie pokazujesz mu ze Twój kolega jest dla Ciebie takim ekspertem i Twój partner czuje się przez to gorszy, mniej dla Ciebie atrakcyjny? Zaobserwuj, w jaki sposób Ty sama opowiadasz mu o swoim koledze? Zastanów się nad tym, co mogłabyś zrobić, żeby Twój partner poczuł się przez Ciebie bardziej doceniany? W jaki sposób mogłabyś dać mu to odczuć?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)