atrakcyjny mężczyzna fot. Fotolia

Idealny mężczyzna - 10 charakterystycznych cech

Ich posiadanie sprawia, że faceci są przez nas postrzegani jako szalenie atrakcyjni! Co znalazło się na liście?
Agata Bernaciak / 28.12.2017 14:47
atrakcyjny mężczyzna fot. Fotolia

Okazuje się, że istnieje szereg cech, które warunkują postrzeganie faceta jako atrakcyjnego. Jesteście ciekawe, co naukowcy umieścili na tej liście? Przeczytajcie!

1. Ma grube brwi

Grube, ciemne brwi dodają mężczyźnie seksapilu i męskości, a co najważniejsze - ponoć ta cecha wyglądu decyduje o tym, czy kobieta zdecyduje się na długoletni związek z ich posiadaczem!

2. Ma zwierzaka

Na ten aspekt zwraca uwagę większość kobiet. Posiadanie psa lub kota przez mężczyznę świadczy o jego odpowiedzialności, co może zapunktować w sytuacji pojawienia się dziecka. Zwierząt domowych nie posiadają przecież faceci skupieni tylko i wyłącznie na sobie...

3. Jest oszczędny

Każda kobieta lubi być obdarowywana kwiatami, ale na dłuższą metę szukamy mężczyzny, który zamiast kupować prezenty, zdroworozsądkowo zadba o domowy budżet. Rozrzutność i brak oszczędności to najmniej  pożądane cechy u przyszłej głowy rodziny.

4. Ma zadbaną brodę

Od jakiegoś czasu w modzie jest zarost "na wikinga". O ile kobiety uważają brodę za atrybut męskości, o tyle musi być ona zadbana i nie za długa!

7 kłopotliwych tematów, których nie warto poruszać na pierwszej randce

5. Potrafi śmiać się z siebie

Ludzie, którzy mają do siebie dystans z reguły są bardziej lubiani od tych, którzy na każdym kroku obrażają się za nawet niewinne żarty. Poczucie humoru daje nadzieję, że w przyszłości mężczyzna będzie po prostu zarażał nas optymizmem!

6. Nosi czerwone ubrania

Okazuje się, że ten kolor działa nie tylko w przypadku tego, jak postrzegają nas faceci. Czerwień rozpala zmysły również u kobiet!

7. Gra na jakimś instrumencie

Taka umiejętność świadczy o tym, że facet ma pasję i rozwija swoje umiejętności nie tylko po to, by zarabiać więcej pieniędzy.

8. Ma skromny uśmiech

Skromny uśmiech = tajemniczość. A to najbardziej kręci kobiety!

9. Jest starszy

Prawda jest taka, że wiek odgrywa znaczącą rolę w wybieraniu życiowych partnerów. Starszy facet przez kobiety jest uznawany za bardziej odpowiedzialnego, mocno stąpającego po ziemi samca, który wie, czego chce od życia. I właśnie z takim chcemy się wiązać.

10. Ma bliznę w widocznym miejscu

Szczególnie chodzi o blizny w okolicach brwi. Zdaniem wielu kobiet świadczy to o sile mężczyzny i jest szalenie seksowne.

Czy mój chłopak jest seksistą? [LIST DO REDAKCJI]