Pierwsza randka - jak się na niej zachować

para na randce fot. Fotolia
Podczas pierwszej randki nie wolno prowadzić rozmowy wokół kilku zakazanych tematów. Jakich?
/ 09.11.2017 05:59
para na randce fot. Fotolia

Trudno podać gotowy scenariusz na udaną pierwszą randkę, ale prawdopodobnie zależy ci na tym, aby chociaż trochę się do niej przygotować. Niektórym z nas nawiązywanie nowych relacji przychodzi bez większego trudu, a dla innych staje się to ogromnym stresem. Jeśli facet bardzo ci się podoba, z pewnością chciałabyś dobrze wypaść, żeby pierwsza randka zmieniła się w drugą, a potem jeszcze kolejną... Chyba że wybranek jednak nie spełni twoich oczekiwań ;-) Przede wszystkim - nie stresuj się! A potem przeczytaj kilka naszych porad.

Czego nie mówić facetowi na pierwszej randce?

Nawet mając najlepsze intencje, podczas pierwszej randki nie wolno prowadzić rozmowy wokół kilku zakazanych tematów.

  1. Może jutro się spotkamy? Jeżeli spotkanie jest bardzo udane, nie proponuj kolejnego natychmiast. Łatwo możesz wyjść na zdesperowaną, a to nigdy nie jest pożądane.
  2. Ile chciałbyś mieć dzieci? Ledwo się poznaliście, więc nawet jeśli pytasz luźno, facet nie powinien pomyśleć, że w myślach widzisz was już na ślubnym kobiercu...

10 drobnostek, które ignoruje twój facet, a ciebie denerwują na maksa

  1. Czy jesteś wierzący? Oczywiście, kwestia religii może okazać się fundamentalną i sprawić, że np. nie będziesz mieć ochoty kontynuować znajomości. Zwyczajowo przyjęło się jednak, że na pierwszej randce należy poruszać lekkie tematy, wiarę i religię pozostawiając na kolejne spotkania.
  2. Od jak dawna jesteś sam? Temat poprzednich związków jest absolutnie zakazany. Najpierw poznaj go jako człowieka, a nie myśl o tym, z iloma kobietami był związany, czy dawno zakończył wcześniejszą relację i w jaki sposób.
  3. O pieniądzach. Temat zarobków czy twoich, czy faceta, to na pierwszej randce temat tabu. Bo to zwyczajnie nieeleganckie.
  4. O polityce. To ta sama kwestia, co pytania o religię. Będzie jeszcze czas, aby je zadać.
  5. O głupich żartach. Oczywiście, podobne poczucie humoru jest niezwykle istotne, gdy jesteście parą. Ponieważ na razie jednak jeszcze jej nie tworzycie, na pierwszym spotkaniu nie warto decydować się na tzw. czarny humor albo inne kontrowersyjne dowcipy.

Chorobliwa zazdrość: prawdziwa historia

Kto powinien płacić na pierwszej randce?

To kolejny problematyczny wątek związany z pierwszą randką. Ile osób, tyle opinii. Jedni twierdzą, że szarmancki dżentelmen powinien zafundować wybrance kolację, inni oburzają się i przypominają, że w dzisiejszych czasach mamy równouprawnienie, więc każdy powinien płacić za siebie. Jeszcze inni twierdzą, że ten kto zaprasza na randkę, powinien wziąć na siebie kwestię rachunku.

Jak więc wybrnąć? Porusz dyskretnie temat zapłaty i powiedz, że chciałabyś zapłacić za siebie. Jeśli mężczyzna będzie nalegał, nie upieraj się za wszelką cenę. Może to go urazić - pozwól mu wtedy zapłacić.

Redakcja poleca

REKLAMA