Seks

Brak ochoty na seks – przyczyny

Brak ochoty na seks to częsty problem par z dłuższym stażem. Jakie są przyczyny oziębłości seksualnej? Jak najlepiej walczyć z tym problemem radzi psycholog z Przystani Psychologicznej.
Seks

Partnerka nie ma ochoty na seks

Pytanie czytelnika

Witam. Mam problem ze swoją partnerką, z którą jestem już ponad 3 lata. Od jakiegoś czasu seks dla niej to tylko obowiązek. Mówi, że nie ma w ogóle na niego ochoty i nie jest dla niej ważny. Powiedziała mi też, że jej już nie podniecam, i że zmusza się do kochania ze mną.

Na początku naszego związku wszystko wyglądało inaczej, sama chciała  się kochać. Zaproponowałem wizytę u specjalisty, lecz ona nie chce. Ogólnie to jedyny problem w naszym związku, ale bardzo ważny.

Co mam robić? Ona twierdzi, że mnie kocha i nie wyobraża sobie życia beze mnie, ale w końcu kiedyś będzie jej przeszkadzać, że domagam się seksu. Czy są jakieś leki na to? Skąd wzięła sie ta niechęć do seksu? Co zrobić, by ochota wróciła? ~czytelnik

Polecamy: Chorobliwa zazdrość niszczy relacje z partnerem

Brak ochoty na seks – przyczyny

Odpowiedź psychologa

Witam. Na tym poziomie ogólności ciężko cokolwiek doradzić. Przyczyn tego stanu można znaleźć co najmniej kilkadziesiąt. Być może minęły już magiczne dwa lata, w czasie których poziom stężenia fenyloetyloaminy był maksymalny i dotąd partnerka nie dostrzegała Twoich wad. Teraz widzi je w jaskrawych barwach i podświadomie czuje się rozczarowana Twoją osobą, dlatego też unika seksu.

Może ma kochanka, który jej pokazał na nowo uroki seksu i ten w Waszym wydaniu ją mocno nie satysfakcjonuje.

Może od zawsze nosiłeś się z jakimiś zaburzeniami seksualnymi (przedwczesny wytrysk, niepełna erekcja). Partnerka nie sygnalizowała Ci tego, bo się bała, że zrani Twoje męskie ego, teraz już nie chce tej jakości seksu, ale w dalszym ciągu boi się Cię o tym poinformować. Spycha więc do podświadomości tę informację, a Tobie mówi, że nie zna przyczyny.

Przyczyną mogą być również zaburzenia hormonalne, które powstają w czasie silnego stresu (w pracy, życiu prywatnym) lub po ciąży.

Jak widzisz sytuacja jest złożona. Nie ma dla kobiet cudownej tabletki, która nagle wyleczy dysfunkcje seksualne. Nota bene nie ma też takiej dla mężczyzn. Żeby wyleczyć tę dysfunkcję musicie się udać oboje do seksuologa. Takie zaburzenie leczy się w parze. Im wcześniej tym lepiej, zanim frustracja i złość z zaburzeń seksualnych wkroczą na jeszcze udane warstwy Waszego związku.

Zobacz także: Ból, brak ochoty na seks i brak orgazmu

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)