Zastanawiasz się, jak zwiększyć libido? To nie myśl, tylko działaj!

libido, jak zwiększyć libido, proste sposoby na zwiększenie libido, nuda a libido, fot. Adobe Stock
Libido lubi wyzwania. I bynajmniej nie chodzi tu o zmianę partnera, ale o zerwanie z codzienną rutyną. Libido jest jak pieczeń, którą trzeba stale podlewać sosem, żeby nie straciła na soczystości.
Anna Grzelczak / 26.03.2019 15:48
libido, jak zwiększyć libido, proste sposoby na zwiększenie libido, nuda a libido, fot. Adobe Stock

Jak zwiększyć libido? Jak sprawić, byśmy wciąż pożądali tego samego partnera mimo upływu lat i codziennych problemów?
Zdaniem dr Frédérica Saldmana, lekarza i autora książek o zdrowiu, w tym także seksualnym, jednym z czynników pobudzającym popęd płciowy jest zmiana. Kolejnym równie ważnym, to dystans do samego siebie i swojego pożądania oraz ciekawość.

Nie tylko stres zmniejsza ochotę na seks! Oto 6 innych przyczyn spadku kobiecego libido

Libido zwiększamy każdego dnia

Zmiana, o której wspomina Saldmann nie musi oznaczać wprowadzenia do sypialni zabawek erotycznych czy seksownej bielizny, bo te zdadzą się na nic, jeśli między partnerami nie ma chemii na co dzień.
Dlatego, jeśli zastanawiacie się nad rozpaleniem na nowo pożądania w waszym związku, przestańcie zrzucać winę na drugą stronę, nie tłumaczcie się zmęczeniem czy brakiem czasu, tylko bierzcie się do pracy!
Jak tego dokonać? Oto kilka rzeczy, które zdaniem dr Saldamana mogą no nowo obudzić w was pożądanie:

  • Zamiast „cześć” rzucanego przed wyjściem do pracy, przytul partnera lub pocałuj go w policzek. Przytulenie, głaskanie, komplementy działają na libido równie mocno, jak seksowna bielizna.
  • Zaproponuj partnerowi wspólny wieczorny spacer, wyjście do kina, klubu czy weekendowe śniadanie na mieście. Niech nie łączą was jedynie obowiązki.
  • Badania nad szczęśliwymi i zaspokojonymi seksualnie parami z długoletnim stażem pokazują, że ważne dla libido są dzielone wspólnie pasje. Wycieczki rowerowe, jazda na rolkach, gotowanie, trekking, lekcje tańca, uprawianie ogródka czy nawet gry towarzyskie sprawiają, że partnerzy mają szansę poznać się na nowo.
  • Wyjedźcie gdzieś, nawet dzień lub dwa, tylko we dwoje. Wybierzcie miejsce, którego oboje nie znacie.
  • Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że libido zwiększa się wprost proporcjonalnie do odległości. Im dalej jesteście od domu i codziennych obowiązków, im więcej doświadczacie nowych sytuacji, tym bardziej musicie na sobie polegać i znów czujecie się, jak na początku związku.
  • Wspólne wyjazdy dają coś jeszcze, czyli tak potrzebny związkowi dystans. Na pewno każda z was zna przynajmniej jedną parę, która zaszła w ciążę podczas urlopu. Dzieje się tak, ponieważ na wakacjach dobra zabawa staje się ważniejsza od odliczanych nerwowo dni płodnych. Jak mówią przyszłe matki: „Wystarczyła chwila zapomnienia i wróciło pożądanie”.
  • Rozwijajcie się niezależnie od nastawienia partnera. Zapiszcie na zumbę, zacznijcie biegać, malować, tańczyć, śpiewać. Choć początkowo nowe umiejętności mogą wywołać zdziwienie, to w rzeczywistości działają niezwykle podniecająco.

Wyluzowane libido

Libido lubi śmiech i dobrą zabawę, nawet tę tylko we dwoje. Dlatego, kiedy już spróbujecie wprowadzać zmiany, nie zapomnijcie, żeby dobrze się przy tym bawić i jak najczęściej spełniać swoje marzenia.
Macie ochotę na noc spędzoną w śpiworze pod rozgwieżdżonym niebem? Wykorzystajcie ciepłe noce, weźcie samochód lub wsiądźcie w pociąg i jedźcie poza miasto rozkoszować się tym widokiem. Może wspólna noc nie skończy się płomiennym seksem, może zmarzniecie i nie wytrzymacie do świtu, ale z pewnością przeżyjecie niezapomniane chwile.

Zobacz koniecznie!
Jak doprowadzić się do orgazmu, czyli kobieca masturbacja od podszewki
„Dlaczego on nie chce robić w łóżku tego, co lubię?” – pyta czytelniczka

Redakcja poleca

REKLAMA