Speed dating - jak poznać partnera na szybkich randkach

Szukasz swojej drugiej połówki? Nie masz czasu na tradycyjne spotkania? A może masz dość nietrafionych randek? Podpowiadamy, jak znaleźć partnera w 5 minut!
Marta Wilczkowska / 17.09.2014 07:00
Speed dating to forma spotkań, która na stałe zadomowiała się w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Choć w Polsce speed dating stawia dopiero pierwsze kroki, już teraz widać, że Polacy pokochali szybkie randki. Dzięki rozmowie z Wojciechem Kowalskim, współwłaścicielem portalu wedate.pl, dowiedzieliśmy się, na czym polega speed dating:

Od czego zacząć?


Zanim zapiszesz się na spotkanie w kalendarzu imprez wybierz przedział wiekowy i termin, który Cię interesuje. Następnie wypełnij formularz z podstawowymi danymi osobowymi i opłać "wpisowe" (ok. 30 zł).

Jak przygotować się do spotkania?


Najważniejsza rzecz, którą musisz zrobić przed spotkaniem to... zebrać odwagę! Zastanów się też, jakich cech szukasz u potencjalnego partnera i zrób w myślach listę pytań, które chciałabyś zadać randkowiczom. Nie przejmuj się, jeśli nie zdołasz zadać ich wszystkich lub rozmowa potoczy się inaczej niż planowałaś. Po prostu postaraj się dobrze bawić!

Na czym polega speed dating?


Podczas spotkania każdy z uczestników odbywa kilkanaście 5 - minutowych rozmów, podczas których obie strony starają się siebie poznać. Tematyka rozmów jest dowolna - studia, praca, zainteresowania, pasje - to od Was zależy, jak potoczy się rozmowa. Kiedy czas na rozmowę się skończy rozlega się dzwonek i Panowie przesiadają się o jedno miejsce. Po każdej rozmowie będziesz mogła zastanowić się, czy masz ochotę spotkać poznaną osobę ponownie, czy nie (co należy zaznaczyć na specjalnej anonimowej liście).

Kiedy wszystkie spotkania dobiegną końca, organizatorzy przejrzą wypełnione przez Was listy i sprawdzą, które pary chciałyby spotkać się jeszcze raz. Jeśli obydwoje poczuliście, że coś zaiskrzyło (i zaznaczyliście to na swojej liście) organizatorzy dadzą Wam dane kontaktowe. A dalej? Wszystko w Waszych rękach!

Dlaczego warto skorzystać z opcji speed dating?


Szybkie randki umożliwiają spotkanie wielu osób, które tak jak Ty szukają partnera. Podczas rozmowy będziesz miała okazję sprawdzić, czy Twój rozmówca odpowiada Ci emocjonalnie, intelektualnie i fizycznie. Krótkie z konieczności rozmowy sprowadzają się do najważniejszych kwestii, dzięki którym od razu będziesz wiedziała, czy do siebie pasujecie.

W dobie ciągłego pośpiechu, zapracowania i miliona obowiązków coraz trudniej znaleźć czas na spotykanie nowych ludzi. Speed dating daje szansę poznania osób, które tak jak Ty skupiają się na szukaniu partnera. A jeśli chodzi o skuteczność szybkich randek? Najlepszą reklamą niech będzie historia współwłaściciela portalu wedate.pl, który podczas jednego z takich spotkań spotkał... swoją drugą połówkę.