Czułość - jak przekonać faceta do okazywania czułości

Czułe gesty fot. Fotolia
Twój mężczyzna rzadko okazuje Ci czułość, a chciałabyś, żeby częściej okazywał Ci swoje uczucia? Radzimy jak to zmienić
Marta Wilczkowska / 27.12.2013 07:00
Czułe gesty fot. Fotolia
Wiele kobiet narzeka na brak czułości ze strony swoich partnerów. Czasem powodem są zbyt wygórowane oczekiwania, czasem fakt, że faceci z natury są mniej skłonni do okazywania uczuć. Z jednej strony presja społeczeństwa każe im być samcem alfa, z drugiej chciałybyśmy, aby czasem powiedział nam co do nas czuje. Czy da się znaleźć złoty środek?

Jak przekonać faceta, by częściej okazywał uczucia?

Wszystko zależy od tego, jakie usposobienie ma Twój partner. Jeśli kiedyś Wasze relacje w tej kwestii wyglądały zupełnie inaczej, a partner chętnie i często okazywał Ci czułe gesty, warto zastanowić się nad powodem zmiany. Najlepiej po prostu o tym porozmawiać. Powód może być prozaiczny - problemy w pracy, stres związany z kredytem czy po prostu zmęczenie, przez które nie w głowie mu romantyczne gesty.

Spróbuj spojrzeć na swój związek obiektywnie - być może w Wasze relacje wkradła się nuda? Znużenie sobą, wspólną codziennością i problemami zmniejsza temperaturę uczuć w galopującym tempie, co przekłada się na brak czułości. Zastanów się, jak przerwać codzienną rutynę: wygospodarujcie więcej czasu tylko dla siebie, zadbaj o odpowiednią atmosferę w sypialni. Spędzając czas tylko we dwoje z pewnością przypomnicie sobie uczucie, które Was połączyło, a stąd już tylko krok do powrotu czułych gestów.

Nieco inaczej wygląda sytuacja, w której Twój partner nigdy nie był typem faceta, który lubi i umie okazywać uczucia. Po pierwsze pamiętaj, że takiego go pokochałaś - nie staraj się zmienić go na siłę próbując dostosować do swoich nowych potrzeb. Czy jednak oznacza to, że masz się pogodzić z brakiem czułości z jego strony? Nigdy w życiu!

Również w tej sytuacji punktem wyjścia powinna być rozmowa. Jednak zamiast wykrzykiwać pretensje i gniewnie tupać spokojnie powiedz, czego oczekujesz. Chciałabyś, żeby częściej przytulał Cię bez powodu? A może wolałabyś, żeby upewniał Cię, że nadal Cię kocha? Powiedz mu o tym. Pamiętaj, faceci są prości - im bardziej konkretnie wyrazisz swoją potrzebę, tym większa szansa, że Twój mężczyzna ją spełni. Postaraj się, aby okazanie uczucia sprawiło mu przyjemność, a nie było karą za Twojego focha. Staraj się znaleźć kompromis - jeśli on nie lubi okazywać uczuć zrezygnuj z namawiania na spacery za rękę i buziaki na ulicy. Zamiast tego zaproponuj romantyczny całus na dobranoc czy wspólny seans w jego objęciach od czasu do czasu.

Dlaczego faceci nie chcą okazywać uczuć?


Wielu facetów ma problemy z okazywaniem uczuć. Wstyd przed okazaniem słabości, potrzeba poczucia męskości oraz presja społeczeństwa, od małego wmawiającego chłopcu że, musi "być prawdziwym mężczyzną" powodują, że nasi panowie, choć często chcieliby, nie potrafią spełnić naszych oczekiwań. Dlatego podejdź do sprawy spokojnie i z dużą dozą cierpliwości. Doceniaj drobne gesty, sama wychodź z inicjatywą i pozwól mu wyrażać uczucia wtedy, kiedy nie czuje się skrępowany, a na pewno sam przekona się do frajdy wzajemnego okazywania czułości i bliskości.

Redakcja poleca

REKLAMA