Portale randkowe - dlaczego ludzie z nich korzystają

Portale randkowe - dlaczego ludzie z nich korzystają fot. Fotolia
Masz profil na serwisie randkowym? A może jesteś przeciwniczką randek w sieci? Poznaj 7 powodów, dla których ludzie korzystają z portali randkowych!
/ 05.09.2018 12:40
Portale randkowe - dlaczego ludzie z nich korzystają fot. Fotolia

Grono użytkowników portali randkowych stale się powiększa. Konto na przynajmniej jednym tego typu serwisie ma wielu internautów, choć nie każdy korzysta z niego regularnie. W dobie internetu coraz więcej spraw możemy załatwić bez konieczności wyjścia z domu, m.in. zrobić zakupy, umówić się na wizytę u lekarza, uregulować rachunki i ... zawrzeć znajomość. Jakie motywy tak naprawdę kierują ludźmi, którzy zakładają profil na serwisie randkowym? Przedstawiamy najważniejsze z nich.

7 powodów, dla których ludzie korzystają z portali randkowych

1. Ciekawość

Wielu internautów korzysta z serwisów randkowych, by po prostu zaspokoić ludzką ciekawość. Intryguje ich, na jakich zasadach funkcjonują i co można na nich znaleźć. Niektórzy wchodzą na nie sporadycznie, dla zabicia czasu, inni stają się wręcz od nich uzależnieni.  

Kogo szukają Polacy na portalach randkowych?

2. Podbudowanie własnego ego

Niektórzy korzystają z portali randkowych w celu zaspokojenia swojej próżności. Na tego typu serwisie szybko i bez wysiłku można podbudować własne ego, a przecież każdy lubi mieć świadomość własnej atrakcyjności i być podziwiany przez innych. Wystarczy, że ktoś wykaże nami zainteresowanie - napisze miłą wiadomość czy pochwali zdjęcie profilowe - i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki poczucie własnej wartości wzrasta.

3. Seks

Portale randkowe to szybki i prosty sposób na znalezienie osoby, którą można zaprosić do łóżka. Bez ceregieli, wprost. Seks, zarówno rzeczywisty, jak i wirtualny, to jeden z głównych powodów, dla którego wielu ludzi, preferujących przelotne kontakty seksualne, korzysta z tego typu serwisów. Są wśród nich nie tylko panowie, lecz także panie.

4. Znalezienie drugiej połówki

Miłość to powód, dla którego ludzie najczęściej korzystają z portali randkowych. Coraz więcej osób poszukuje drugiej połówki drogą internetową, choć niektórzy się do tego nie przyznają. Strach przed ujawnieniem, że szuka się partnera życiowego przez internet wynika z panującego wśród części społeczeństwa przekonania, że portal randkowy skupia jedynie ludzi nastawionych na przygodne znajomości. Tymczasem statystyki udowadniają, że wiele szczęśliwych par zawdzięcza bycie razem serwisowi internetowemu

Jak znaleźć miłość na portalu randkowym?

5. Nawiązanie ciekawych znajomości

Niektórzy zakładają konto na portalu randkowym, aby poszerzyć swoje grono znajomych. Potrzeba rozmowy, wymiany spostrzeżeń na intrygujące tematy z ciekawymi ludźmi to jeden z częstych powodów korzystania z serwisów randkowych. Badania wykazują, że jest to nie tylko dobry sposób na znalezienie partnera, lecz także przyjaźni na całe życie

6. Flirtowanie

Na portalach randkowych można flirtować do woli, dlatego wielu ludzi korzysta z nich właśnie z tego powodu. To doskonałe miejsce dla tych, którzy czerpią przyjemność z rozmów z podtekstem erotycznym. Na serwisach randkowych flirtowanie jest bardzo powszechne i proste, wystarczy wysłać zaczepną wiadomość do osoby, z którą mamy ochotę na ten rodzaj niezobowiązującej komunikacji.

7. Korzyści materialne

Niektórzy korzystają z portali randkowych w celu poznania pani lub pana z zasobnym portfelem. Wykształcenie, wygląd czy zainteresowania odchodzą na dalszy plan, bowiem liczy się dla nich przede wszystkim status majątkowy. W związku z tym niektóre serwisy randkowe ukierunkowane są na zawieranie znajomości przynoszących korzyści materialne. 

7 powodów, dla których warto chodzić na randki

Redakcja poleca

REKLAMA