Pierwsza randka - 5 pomocnych wskazówek, by dobrze się zaprezentować

para na randce
Jak się ubrać, co zrobić z włosami, o czym rozmawiać? Każda z nas ma podobne stresy przed pierwszym spotkaniem. Chcesz wypaść jak najlepiej? Mamy garść pomocnych wskazówek.
/ 04.09.2018 16:10
para na randce

Poznaliście się na imprezie u znajomych. On zaproponował spotkanie w kawiarni, na którym chciałabyś jak najlepiej wypaść. Dowiedz się, o czym powinnaś pamiętać, by wasza pierwsza randka nie była ostatnią.

7 kłopotliwych tematów, których nie warto poruszać na pierwszej randce

1. Wrzuć na luz

Wypędź z głowy wszystkie negatywne myśli w rodzaju: "Na pewno czymś go do siebie zrażę i nic z tego nie wyjdzie". Powiedz sobie: "Jestem wartościową, atrakcyjną osobą, więc jeśli on się na tym nie pozna, jego strata!" To ważne, bo już dawno zostało dowiedzione, że kobiety wierzące w siebie i pewne swojej wartości przyciągają mężczyzn jak magnes. Te zalęknione, z zaniżoną samooceną wydają się panom mniej pociągające.

2. Postaw na naturalność

Zwróć uwagę, by twoja fryzura na pierwszej randce nie była zbyt wymyślna. Nie przesadzaj też z makijażem i perfumami. Dlaczego? Uczeni stwierdzili, że mężczyźni najbardziej cenią u kobiet naturalność.

3. Dobierz odpowiedni kolor ubrania

Pamiętaj, spowita w czerń wydasz się tajemnicza, ale i nieprzystępna. W niebieskim sprawisz wrażenie delikatnej i opanowanej. Biały strój wyraża niewinność. A czerwień - namiętność. Ważne jest też oczywiście, byś w tym, co na siebie włożysz, czuła się wygodnie oraz by ubranie uwydatniało atuty twojej sylwetki - np. kształtne piersi, zgrabne nogi czy wąską talię.

4. Zabłyśnij w rozmowie

Przede wszystkim miej na uwadze, że pierwsza randka nie powinna wyglądać jak przesłuchanie. Raczej kieruj rozmową w taki sposób, byście oboje mieli możliwość czegoś się o sobie wzajemnie dowiedzieć - poznać swoje pasje, ulubione książki, filmy, muzykę. W tym, co mówisz, bądź szczera, ale nie odkrywaj się ze wszystkim od razu. Staraj się też unikać drażliwych tematów (np. politycznych) i nie zanudzać wybranka zbyt długimi wywodami.

5. Nie bój się być odrobinę zalotna

Gestem, który zawsze wywiera na mężczyznach duże wrażenie jest delikatne odgarnięcie włosów, podczas którego zostaje odsłonięty kark. Męska podświadomość interpretuje to jako wyraz kobiecej uległości. Możesz gładzić delikatnie jakiś przedmiot, (np. brzeg kieliszka), ponieważ taki gest sygnalizuje... zamiłowanie do pieszczot. Panowie często też deklarują, że podobają im się kobiety, rzucające uwodzicielskie spojrzenia spod rzęs.

Czytaj też:5 najgorszych miejsc na pierwszą randkęJak nie zepsuć pierwszej randki?