Nie wiesz, jak zagadać do swojego „crusha”? Oto najlepsze i najgorsze teksty na podryw, które mogą być cenną lekcją

najlepsze teksty na podryw fot. Adobe Stock, Joshua Resnick
Teksty na podryw, szczególnie te znalezione w sieci, mogą być naprawdę żenujące. Większość z nich raczej odrzuci od ciebie drugą osobę, niż zachęci ją do wspólnego spędzenia czasu czy pójścia na randkę. Są jednak sposoby, ale łatwo przełamać pierwsze lody i zagadać przy pomocy gotowych tekstów. Zobacz, jak to zrobić.
/ 21.04.2023 05:24
najlepsze teksty na podryw fot. Adobe Stock, Joshua Resnick

"Hej, bolało, kiedy spadłaś z nieba?" - ten tekst na podryw znamy chyba wszyscy. Stosują go prawdziwi mistrzowie podrywu. Nie zalicza się on jednak ani do szczególnie wyszukanych, ani tym bardziej skutecznych. Dzisiaj jest raczej zabawnym żartem, co nie oznacza, że nigdy już go nie usłyszysz.

Jeśli chcesz poderwać osobę, która ci się podoba, nie musisz silić się na wymuszone, wyuczone teksty. Możesz luźno zacząć rozmowę, a na wszelkie teksty na podryw pozwól sobie, kiedy już będziecie lepiej się znać. W takim przypadku warto najpierw poznać poczucie humoru drugiej osoby.

Spis treści:

 1. Urocze i słodkie teksty na podryw
 2. Najgorsze teksty na podryw
 3. Jak przełamać lody? O czym rozmawiać?
 4. Śmieszne teksty na podryw, które mają sens, kiedy już trochę się znacie

Urocze i słodkie teksty na podryw

Jeśli chcesz poderwać osobę, która ci się podoba, nie stawiaj na stare i oklepane hasła, które każdy z nas słyszał już setki razy. Zamiast tego sięgnij po coś, co brzmi naturalnie i rzeczywiście wyraża twoje zainteresowanie daną osobą. Powiedz na przykład:

 • Dlaczego taka piękna kobieta siedzi sama przy barze? Mogę postawić Ci drinka i dotrzymać towarzystwa?
 • Będziesz tu jeszcze kiedyś? Chętnie spotkałabym się z tobą jeszcze raz.
 • Cześć, obserwuję Cię już od dłuższej chwili. Jest w Tobie coś, co przykuwa moją uwagę. Może chcesz poznać się bliżej?

Staraj się przy tym nie być natarczywa/y czy nachalna/y. Odrzucisz w ten sposób drugą osobę, a do tego wrzuci cię do worka z dziwakami. Możesz także zapytać wprost o wspólne wyjście (jeszcze nie musisz używać słowa "randka"). Zaproś swoją sympatię do kina albo zapytaj, czy wybiera się na koncert, na który ty też masz bilet.

Najbardziej uroczy jest podryw niewymuszony i naturalny. Nie musisz godzinami ćwiczyć przed lustrem tekstów w stylu Johnny'ego Bravo. Jeśli coś między tobą a drugą osobą zaiskrzyło, żadne frazesy nie będą ci potrzebne. Jeśli chcesz poderwać mężczyznę czy kobietę, która zwróciła twoją uwagę, po prostu bądź sobą. To najlepszy sposób na udaną randkę.

najgorsze teksty na podryw

fot. Najlepsze teksty na podryw/Adobe Stock, StockPhotoPro

Najgorsze teksty na podryw

"Mistrzowie podrywu" od lat chętnie wykorzystują oklepane hasła i teksty, które na nikim już w zasadzie nie robią wrażenia i są bardziej zabawne, a czasem nawet żenujące, niż romantyczne czy słodkie. Należą do nich przede wszystkim:

 • Nie jestem matematykiem, ale całkiem nieźle radzę sobie z numerami. Daj mi swój i zobacz, co z nim zrobię.
 • "Ciebie" jako odpowiedź na pytanie "co chcesz zjeść"
 • Hej, otrzymałem przed chwilą skargę. Dzwonili do mnie z nieba, że uciekł im najpiękniejszy anioł. Nie wydam Cię jeśli się przedstawisz. Umowa stoi?
 • Masz może mapę? Bo bez niej zgubię się w błękicie Twoich oczu.
 • Już wpadłem Ci w oko, czy może mam przejść się jeszcze raz?
 • Mam wrażenie, że widziałem cię w Księdze Rekordów Guinnessa na stronie z najpiękniejszą dziewczyną świata!
 • Jesteś zmęczona? Bo od rana chodzisz mi po głowie

Teksty na podryw: jak przełamać lody?

Jeśli chcesz zagadać do osoby, która ci się podoba, ale nie wiesz, jak to zrobić, zawsze warto mieć w pogotowiu najlepszego przyjaciela, takiego jak Barney Stinson i zagrać w "have you met Ted". Jeśli znasz fabułę serialu "How I met your mother", na pewno wiesz, o czym mowa:

fot. "Have you met Ted" game (How I met your mother)/Youtube Shorts

Jeśli natomiast nie masz przy sobie nikogo, kto mógłby dyskretnie zaaranżować rozmowę z drugą osobą, spróbuj swoich sił i po prostu się odezwij. Small talk nie jest tak trudny, jak się wydaje. Możesz zagaić o pracy, kuchni, wydarzeniach kulturalnych, planach urlopowych, czy nawet o klasycznej pogodzie.

Jeśli naprawdę nie wiesz, jak zagadać i język grzęźnie ci w gardle, spróbuj sprawdzonych metod, takich jak potrącenie swojej sympatii czy lekkie oblanie jej napojem. Doświadczenie starszej pani przed trzydziestką mówi mi, że to często działa, bez względu na płeć.

Poszukaj też okazji, aby wtrącić się w rozmowę i nawiązać do tego, o czym mówi dana osoba. Jeśli na przykład podsłyszysz, że mówi o czymś, co także ciebie interesuje (np. siatkówce, grze na gitarze, czy zwiedzaniu Grecji), spróbuj wbić się w temat. Wspólne zainteresowania naprawdę łączą ludzi! Nie próbuj jednak na siłę się czymś zainteresować, aby tylko zagaić rozmowę. Bardzo szybko wyjdzie na jaw, że nie masz pojęcia, o czym mówisz.

Jeśli jednak kompletnie nie wiesz, jak zacząć rozmowę i potrzebujesz gotowego tekstu na podryw, postaw na coś, co będzie ponad wszystko zabawne, ale też prawdziwe i niewymuszone. Jest szansa, że druga osoba uzna cię za uroczą. Powiedz na przykład:

 • Wiesz może, ile waży niedźwiedź polarny? Ja też nie, ale próbuję przełamać lody. Podstawić ci drinka?
 • Czy myślisz, że Urząd Skarbowy przyczepi się do mnie, jeśli nielegalnie sprzedam Ci komplement?

Przede wszystkim nie bądź natarczywa/y. To na pewno odrzuci drugą osobę. Jeśli widzisz, że nie jest chętna do rozmowy, odpuść.

Śmieszne teksty na podryw, które mają sens, kiedy już trochę się znacie

Kto powiedział, że osoby będące w związku nie mogą wciąż się podrywać? To coś, co wzmacnia relację i nie ma znaczenia, czy teksty są dobre i skuteczne, czy bardziej w stylu "twój tata musiał być złodziejem, bo ukradł wszystkie gwiazdy i zamknął w twoich oczach".

Jeśli chcesz pozytywnie zaskoczyć swoją drugą połówkę na początku relacji lub po wieloletnim spędzaniu wspólnego czasu i sprawić, że popatrzy na ciebie, jak na zabawnego, uroczego małolata, który chce zrobić wrażenie, możesz raz na jakiś czas rzucić czymś infantylnym w stylu:

 • Gdybyśmy ty i ja byli skarpetkami, stanowilibyśmy świetną parę.
 • Pocałuj mnie, jeśli się mylę. Ale dinozaury nadal istnieją, prawda?
 • Chcesz rodzynkę? Nie? To co powiesz na randkę?
 • Gdzie cię już widziałem? O tak, teraz pamiętam. To było w słowniku, obok słowa "wspaniała"!
 • Coś musi być nie tak z moimi oczami, bo nie mogę ich od ciebie oderwać.
 • Gdybyś była hamburgerem w McDonalds, nazywałabyś się McGorgeus.

Takie teksty mogą wydawać się żenujące, ale kiedy już jesteście w związku, mogą stać się uroczym dodatkiem i przypomnieć wam, jak to było na początku, kiedy baliście powiedzieć cokolwiek, a co dopiero coś tak absurdalnego i niepoważnego. Prawda?

śmieszne teksty na podryw

fot. Śmieszne teksty na podryw/Adobe Stock, NDABCREATIVITY

Czytaj także:
Pigging: nowy trend w podrywaniu
Jak odzyskać faceta?
5 rzeczy, których faceci już nie robią

Redakcja poleca

REKLAMA