zakochana para fot. Fotolia

Jak zachowuje się zakochany mężczyzna - oznaki

Słucha, dba o częsty kontakt... A to tylko niektóre oznaki, że ten facet jest w tobie absolutnie zakochany!
/ 21.11.2017 13:27
zakochana para fot. Fotolia

Życie to nie komedia romantyczna, więc niezbyt często zdarzają się w nim sceny przeniesione wprost z filmowego ekranu. Nagłe porywy serca nie zawsze pojawiają się w oczywisty sposób. Czasem do wielu obiecujących znajomości idealnie pasuje cytat z Mickiewicza – „Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie?”. Inaczej zakochanie objawia się u kobiet, a zupełnie inaczej u mężczyzn. To dlatego niektóre panie mają czasem kłopoty z interpretacją sygnałów wysyłanych przez faceta. Przedstawiamy więc obszerną listę – jak zachowuje się zakochany mężczyzna?

1. Dba o częsty kontakt

Nawet jeśli się nie widzicie, znajduje czas żeby wysłać smsa. Nie ma się co łudzić – zauroczony facet nie będzie odzywać się do ciebie raz w tygodniu, więc jeśli przez dłuższy czas czekasz na jakikolwiek kontakt, musisz pogodzić się z tym, że obiekt westchnień prawdopodobnie nie odwzajemnia twoich uczuć…

2. Chce chronić kobietę

Na pewno nie pozwoli ci wracać samej z imprezy. Zakochany mężczyzna przede wszystkim chce chronić ukochaną. Upewni się, że bezpiecznie dotarłaś do mieszkania, będzie czekał aż wsiądziesz do taksówki, albo odprowadzi cię pod same drzwi.

3. Słucha

Tylko tyle, a może aż tyle. Zafascynowany facet uważnie słucha tego, co do niego mówisz. Interesuje go wszystko, co chciałabyś mu opowiedzieć.

Jak silny jest wasz związek? Psychotest

4. Wpatruje się

Zakochany mężczyzna niemal nie spuszcza wzroku z obiektu uczuć. Dla osób postronnych może to niekiedy wyglądać dość zabawnie. Prawda jest prosta – zauroczony pan nie widzi świata poza najdroższą kobietą!

5. Subtelnie się popisuje

Nie da się ukryć, że ludzie zapożyczyli niektóre zwyczaje godowe od zwierząt ;-) Nie przypuszczamy jednak, że facet zacznie prężyć przed tobą muskuły, a raczej będzie starał się zaimponować na inne sposoby – np. opowiadając o swoich osiągnięciach.

6. Żartuje z ciebie

Zakochany mężczyzna nigdy nie będzie śmiertelnie poważny. W myśl przysłowia „Kto się czubi, ten się lubi”, z pewnością będzie pozwalał sobie na subtelne żarty na twój temat. Oczywiście, nie mówimy o świńskich dowcipach, a o subtelnym dowcipkowaniu, bazującym na flircie.

Chorobliwa zazdrość. Jak ją rozpoznać?

7. Idzie obok ciebie i zwraca się ciałem w twoją stronę

Zwróć uwagę na to, w jaki sposób porusza się facet, gdy idziecie obok siebie. Mowa ciała osoby zakochanej może zdradzić bardzo dużo! Zauroczony mężczyzna nigdy nie będzie wyprzedzał swojej kobiety o kilka kroków, a dostosuje tempo marszu do niej. Podczas spaceru co chwilę będzie zwracać twarz i ciało w jej stronę.

8. Szuka pretekstu, by cię dotknąć

Ale wcale nie mamy tutaj na myśli dotyku z podtekstem seksualnym. Podczas rozmowy nieświadomie przysuwa się do ciebie, aby zmniejszyć dystans między wami. Szuka okazji, aby odgarnąć ci kosmyk włosów z czoła. W kinie próbuje wziąć cię za rękę.

Czy przyjaźń damsko-męska istnieje?