Krwawienie po pierwszym razie

Kochałam się z chłopakiem po raz pierwszy. Podczas stosunku zaczęłam krwawic. Krwawienie ustąpiło dopiero następnego dnia. Czy coś jest nie tak? Czy możliwe jest, że coś zostało uszkodzone?
Marta Wilczkowska / 07.07.2016 12:58

Kochałam się z chłopakiem po raz pierwszy. Podczas stosunku zaczęłam krwawic. Krwawienie ustąpiło dopiero następnego dnia. Czy coś jest nie tak? Czy możliwe jest, że coś zostało uszkodzone?

Podczas pierwszego stosunku zostaje przerwana błona dziewicza. Błona dziewicza jest to cienki fałd błony śluzowej, który częściowo zamyka ujście pochwy u dziewicy.

U większości dziewcząt błona dziewicza pozostaje nienaruszona aż do pierwszego stosunku, lecz czasem może nie być w pełni wykształcona lub zostać uszkodzona jeszcze przed podjęciem życia płciowego, np. wskutek użycia nieodpowiednich tamponów, przez masturbację lub uprawianie wyczerpujących dyscyplin sportowych.

Po przerwaniu błony dziewiczej może wystąpić krwawienie. Krwawienie jest najczęściej niewielkie, zwykle ogranicza się do jednorazowego, niewielkiego plamienia. W niektórych przypadkach może w ogóle nie dojść do żadnego krwawienia. Zdarza się jednak, że krwawienie może być bardziej obfite lub przedłużać się w czasie. W takich przypadkach należy jednak skonsultować to z lekarzem ginekologiem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (122)
/13.09.2011 21:55
zrobiłam to dzisiaj. straciłam tyle krwi że prawie zemdlałam. żebym wiedziała że tak to boli to nigdy w życiu bym tego nie zarobiła. coś okropnego, sikałam krwią. tak się zraziłam że juz chyba nigdy tego nie zrobie.
/20.02.2012 15:53
hej a jak krwawiłaś to ile dni??
/21.04.2012 10:11
Ja zrobiłam to wczoraj i też krawiłam przy przebijaniu ale nie za dużo, później też sikałam krwią.. również mnie bolało. Ja dziś znowu krawiłam przy siusianiu lecz dużo mniej niż wczoraj.
/29.08.2015 18:57
Czy jest mozliwe aby krawienie wysątpilo nastepnego dnia? Tz stosunek byl i nie bylo nic, a nastepnego dnia zauwazylam krwawienie.To nie byl moj pierwszy raz a drugi i wtedy w ogole nie bylo krwii, czy jest mozliwe ze teraz dopiero przerwalam blone?
POKAŻ KOMENTARZE (119)