Seks – z miłością czy bez?

Przekraczając próg klubu dla swingersów warto wiedzieć, czego oczekujemy od takiego doświadczenia /fot.Fotolia fot. Fotolia
Miłość i seks nie zawsze idą w parze. Czasem zaspokajamy swoje pragnienia z nieznaną osobą, stawiając na fizyczność a nie uczucia. Czy seks bez miłości bardziej nas satysfakcjonuje? Jakie korzyści czerpiemy ze współżycia z osoba bliską naszemu sercu?
/ 14.11.2011 11:51
Przekraczając próg klubu dla swingersów warto wiedzieć, czego oczekujemy od takiego doświadczenia /fot.Fotolia fot. Fotolia

Więź uczuciowa

Miłość to bardzo silne uczucie, którym darzymy drugą osobę. Pragniemy jej szczęścia, a jednocześnie obecność ukochanej osoby motywuje nas do samorealizacji. Silna więź, która łączy dwoje ludzi sprawia, że na początku nie widzą świata poza sobą. Pragną wzajemnej bliskości, czułości, oddania i nie wyobrażają sobie życia osobno.

W późniejszym etapie to zauroczenie przeradza się w związek oparty na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Z czasem potrafimy rozumieć się bez słów, rozmawiać o wszystkim, bez skrępowania. Pragniemy iść przez życie razem, dzielić się troskami, rozwiązywać problemy i kochać się.

Przeczytaj: Miłość - czy to tylko chemia?

Seks z miłością

Współżycie zaspokaja potrzeby seksualne. Nieważne, czy jesteśmy akurat w stałym związku czy też nie. Jednak seks, który wiąże się z miłością i silną więzią, sprawia, że oddajemy całego siebie. Rozumiemy swojego partnera i darzymy go zaufaniem. Poprzez bliskość fizyczną pragniemy wyrazić miłość i oddanie. I choć seks poprawia samopoczucie fizyczne i psychiczne, nie powinien być jedynym budulcem związku. Jeżeli udany seks jest jedyną rzeczą, która was łączy, wasz związek może się szybko i boleśnie zakończyć.

Niektórzy twierdzą, że seks w stałym związku staje się nudny, monotonny i pozbawiony dreszczyku emocji. Może tak być, gdy sami do tego doprowadzimy. Zamiast narzekać i wypominać, że kiedyś było bardziej ekscytująco i spontanicznie, rozbudźmy wzajemnie nasze zmysły. Postarajmy się kochać w inny sposób niż zwykle. Wprowadźmy nowe pozycj, nowe techniki i zaprośmy spontaniczność do sypialni. Otwartość na nieznane wyzwania i rozkosze sprawi, że znów rozpalimy w sobie ogień.

Przeczytaj: Z czego składa się miłość?

Seks bez miłości

Seks bez miłości często służy jedynie zaspokojeniu potrzeb cielesnych. Jeżeli jedno spotkanie nie przypadło nam do gustu, następnym razem możemy poszukać doznań seksualnych z inną osobą. Seks bez miłości nie łączy się z zobowiązaniami, czy wiernością. Doznania fizyczne stoją wyżej niż więź duchowa i uczucia. Po upojnej nocy pełnej bliskości, pocałunków i wulkanu energii, przychodzi czas na chłodne, pozbawione czułości rozstanie.

Z miłością czy bez?

Seks pozbawiony miłości może być ekscytujący, zaspokaja nasze żądze, a ponadto nie musimy dbać o potrzeby drugiej osoby.  

Miłość sprawia, że partnerzy są w łóżku odważniejsi, zrelaksowani i czerpią ze wzajemnych uniesień więcej satysfakcji. Starają się sprawić ukochanej osobie przyjemność.


Redakcja poleca

REKLAMA