Miłość z samym sobą, czyli masturbacja, jest nieobcwiększości z nas/fot. Fotolia

Miłość z samym sobą, czyli masturbacja

Powszechna w okresie dojrzewania, przypisywana głównie chłopcom. Nie zostaje porzucona wraz z rozpoczęciem kontaktów seksualnych i co więcej – dotyczy także kobiet. Masturbacja, czyli sztuka uprawiania miłości z samym sobą. Co nam daje i czy będąc w związku, powinniśmy od niej stronić?
/ 23.03.2011 15:41
Miłość z samym sobą, czyli masturbacja, jest nieobcwiększości z nas/fot. Fotolia

Naucz się rozkoszy

Kobiety dużo trudniej niż mężczyźni osiągają orgazm. Muszą bowiem nauczyć się odczuwania przyjemności. Jak tego dokonać inaczej niż poprzez poznanie własnego ciała i swoich czułych, wrażliwych miejsc?

Masturbacja jest sposobem poznania siebie, rozładowania napięcia seksualnego, drogą do osiągnięcia orgazmu i zaspokojenia. Bardzo często kobiety nie rezygnują z niej nawet podczas stosunku i traktują samodzielne pieszczoty jako jego uzupełnienie.

Zobacz też: Po co nam masturbacja?

Mam związek, po co mi masturbacja?

Stałe związki teoretycznie zachowują regularność we wzajemnym rozładowywaniu napięcia seksualnego. Teoretycznie. W praktyce wygląda to tak, że czasami partnerzy różnią się temperamentem, a na częstotliwość uprawiania seksu wpływa wiele różnych czynników.

Czy masturbacja oznacza, że przestali się pożądać i wzajemnie na siebie działać? Nie. Kiedy jedno z partnerów nie ma chęci czy możliwości podjęcia inicjacji, druga osoba samodzielnie daje upust swojemu napięciu.

Inną kwestią podejmowania masturbacji w stałym związku mogą być zakodowane schematy, wyuczone na długo przed wspólnym życiem erotycznym. Powielamy te czynności, które sprawiają nam największą przyjemność. Z reguły jest to właśnie masturbacja – czyli orgazm „po swojemu”. Znamy swoje czułe punkty i wiemy, jak dać sobie rozkosz.

Zobacz też: Szkodliwość masturbacji

Ty dewiancie!

Jeszcze do niedawna masturbacja uznawana była za dewiację. Nadal funkcjonuje wiele mitów, np. o chorobotwórczych skutkach samozaspokajania, masturbacja przypisywana jest tylko mężczyznom – dewiantom, świadczy o braku dojrzałości emocjonalnej etc. Właśnie takie fałszywe przekonania wyzwalają poczucie lęku, wstydu, wyrzuty sumienia i frustrację, co rzeczywiście może doprowadzić do zdrowotnych konsekwencji.

A przecież chodzi o satysfakcję seksualną, bezstresowe poznanie swojego ciała i doznanie przyjemności płynącej z pieszczot. Nawet, jeśli to pieszczoty nasze – dla nas.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/09.03.2015 10:51
Hejka jestem bi od tygodnia, a mam 19 lat ;** mastrubuje sie raz na dwa dni no tak około no i podczas seksu wszyscy to robią nawet sobie nawzajem ;** a robimy to raz na tydzien ;D pracuję też w klubie jako striptizerka ;d oraz pracuje tez na wieczorqch kawalerskich ;* wiem.. zboczona jestę ;** ALE TO WSZYSTKO CO NAPISAŁAM TO PRZECIWIEŃSTWO MNIE ;D!!!!!
/26.01.2013 12:48
masturbacja jest wążna w życiu samotnej kobiety dożącej do szczęścja ale lepiej robic to z umiarem
/02.04.2012 10:52
Masturbacja to dla mnie sposób na rozładowanie napięcia seksualnego i sprawienie sobie przyjemności,kojarzy mi się z pięknym i delikatnym doznaniem.Masturbuje się w dorosłym życiu od kilku lat i nie zamierzam z tego nigdy rezygnować.Polecam każdemu kto ma ochotę aby poznawał swoje ciało i sam doprowadzał się do orgazmu i rozkoszy.
POKAŻ KOMENTARZE (4)