Jaka pozycja seksualna jest najbardziej niebezpieczna?

Jest jedną z bardziej lubianych przez kobiety pozycji seksualnych, a jednocześnie wiążącą się z największym ryzykiem złamania penisa. Potwierdzili to naukowcy.
Małgorzata Germak / 6 miesięcy temu
Jaka pozycja seksualna jest najbardziej niebezpieczna? fot. Adobe Stock

Masz jakieś typy lub podejrzenia? Według badań opublikowanych na łamach „Advances in Urology” najbardziej niebezpieczną pozycją seksualną jest pozycja „na jeźdźca”. To w niej dochodzi do ponad połowy złamań członków. A nie jest to drobna kontuzja, tylko poważny uraz i niewyobrażalny ból dla mężczyzny.

Seks w pozycji 69? Nie, dziękuję!

Jak wygląda pozycja na jeźdźca?

To jedna z ulubionych pozycji większości kobiet. Partner leży na plecach, a ty siadasz na niego okrakiem, umieszczając kolana po obu stronach jego bioder. Dlaczego tak ją lubimy? W takim ułożeniu ciał to my przejmujemy kontrolę nad aktem miłosnym. Leżący na plecach partner poddaje się naszemu rytmowi ruchów i pchnięć. I to, jak długo będzie trwał stosunek i jak intensywny będzie orgazm, w dużym stopniu zależy od nas samych.
Ekstrarada: Chcesz zapewnić sobie większą stymulację łechtaczki podczas pozycji „na jeźdźca”? Delikatnie połóż się na partnerze, ocierając się o jego ciało.

Dlaczego ta pozycja jest niebezpieczna?

Badania trwały 13 lat i przeprowadzono je wśród panów, którzy trafili do lekarza z podejrzeniem złamania prącia. Połowa z nich mówiła, że słyszała pęknięcie, zanim poczuła ból, niektórzy cierpieli z powodu obrzęku. „Nasze badania potwierdzają fakt, że stosunek płciowy w pozycji, w której kobieta jest na górze, to potencjalnie najniebezpieczniejsza pozycja seksualna związana ze złamaniem prącia” – tłumaczą naukowcy. Dlaczego akurat jeździec jest urazogenny? Eksperci mówią, że w pozycji „na jeźdźca” zagrożenie urazem wynika przede wszystkim z braku kontroli, gdy dochodzi do złamania penisa. W innych pozycjach, w których mężczyzna ma inicjatywę, może reagować, odczuwając ból związany z niewłaściwym kierunkiem penetracji. W jeźdźcu partnerka jest na górze i nie może odpowiednio zareagować.

Badania mówią o tym, że najbardziej narażeni na kontuzje są mężczyźni w wieku 34 lat.
Druga w rankingu pod względem niebezpieczeństwa jest pozycja „na pieska”. W niej dochodzi do 23 procent urazów.

Czytaj też:

Kiedy mamy największą ochotę na seks? To da się dokładnie wyliczyć!
Gdzie jest, co nam daje i czy w ogóle jest potrzebny – fakty i mity o punkcie G

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/6 miesięcy temu
Moja żona ostatnio stwierdziła, ze od czasu jak zastosowałem IQman to nie ma znaczenia pozycja. Jak się okazało głównym wyznacznikiem przyjemności u nas był czas. Teraz po zastosowaniu tych tabletek możliwości znacznie się wydłużyły i orgazm ma za każdym razem bez względu na pozycję
/6 miesięcy temu
Hm, nie mam chyba ulubionej pozycji ;) Na pewno odkąd używam żelu potęgującego doznania Libidizer jest mi zdecydowanie lepiej w łóżku. Świetna sprawa.
/6 miesięcy temu
Wiele kobiet cierpi z powodu niskiego libido. Na szczęście jest na to rozwiązanie: zbijamywage.pl/kobieta/femin-plus-czy-to-najlepszy-preparat-na-kobiece-libido