Osoby narcystyczne nie potrafią wczuć się w sytuację drugiej, nawet najbliższej osoby, będąc przesadnie skoncentrowane na sobie

Jak stworzyć trwałe zainteresowanie seksualne?

Zaangażowanie mężczyzny wynika z trwałego zainteresowania seksualnego (podczas gdy u kobiety seksualne zainteresowanie wynika z trwałego zaangażowania). Na początku relacji to kobieta ma większą świadomość tego, dlaczego dany mężczyzna jej się podoba, niż mężczyzna tego, co go przyciąga do danej kobiety.
/ 10.12.2010 12:46
Osoby narcystyczne nie potrafią wczuć się w sytuację drugiej, nawet najbliższej osoby, będąc przesadnie skoncentrowane na sobie

Motywacje płci

Na pierwszych kilku spotkaniach on jest z reguły zainteresowany wyłącznie fizycznie, podczas gdy motywacja kobiety jest bardziej złożona i wieloaspektowa. Jak więc uporać się z męską strategią, skoro wygląda na to, że jedynym jego celem jest zaciągnięcie Cię do łóżka?

Odwołując się do niezawodnych zaleceń. Twoim pierwszym zadaniem jest stworzenie trwałego zainteresowania seksualnego. Jego strategia zakłada jak najszybsze zaspokojenie swojego popędu (a potem najczęściej pójście dalej). Twoja zakłada udaremnienie jego zamiarów poprzez spowolnienie tempa — nie możesz pozwolić, aby on je dyktował.

Zobacz też: Jakich słów powinnaś unikać w łóżku?

Częściowe spowolnienie

Spowolnij jednak tylko niektóre aspekty relacji. Wyrażaj zainteresowanie i otwartość. Bądź uprzejma, rozważna i hojna. Pozwól mu poznać Twoją siłę oraz złożoność i bogactwo Twojego życia. Spraw, żeby zaczął Cię pragnąć, lecz by jednocześnie uznał, że musi Cię lepiej poznać, zanim oddasz mu się seksualnie.

Nie idź z nim do łóżka, dopóki w miejsce obietnic nie pojawią się oznaki prawdziwego zainteresowania.

Facet – wieczny zdobywca

Jak zapewne wiesz, mężczyzna najbardziej docenia to, co wymaga pracy oraz nieustannego wysiłku, a przy tym stanowi dla niego wyzwanie. Nie będzie cenił sobie tego, co przyszło mu z łatwością. Pozwól mu więc nieco na siebie zapracować. Jego starania zwiększą w jego oczach Twoją wartość.

On tego potrzebuje, aby zaświtało mu w głowie, że się w Tobie zakochał. Męskie pożądanie nie będzie trwałe, jeśli zbyt szybko pozwolisz mu je rozładować. Uważaj, żeby Twoje uczucia nie zamieszały Ci w głowie (lub żebyś nie poddała się jego uporczywemu jęczeniu). Ufaj swojemu rozsądkowi, a nie sercu.

Zobacz też: Dlaczego kobieta nie ma ochoty na seks?

Fragment pochodzi z książki „Sztuka wojny w miłości” Connela Cowana i Gail Parent (Wydawnictwo Helion, 2009). Publikacja za wiedzą wydawcy.