Jak poradzić sobie z odtrąceniem?

Jak poradzić sobie z odtrąceniem?

Być może starałeś się ją pocałować, ale odmówiła Ci. Nic się nie stało — drobne odrzucenie pomoże Ci przypomnieć sobie, aby nie odbierać tego, czego doświadczasz w relacjach z kobietami, zbyt osobiście lub poważnie.
/ 12.05.2010 11:53
Jak poradzić sobie z odtrąceniem?

Jak sobie z tym poradzić?

Po pierwsze, musisz ocenić czas trwania odtrącenia. Czy dziewczyna odrzuciła Cię już na zawsze, a może tylko „na jakiś czas”? Jeśli uznasz, że raczej to drugie, ona może wciąż być Tobą zainteresowana, tyle że będzie wymagała nieco więcej pracy wstępnej. Być może po prostu potrzebuje kolejnej romantycznej randki, kilku kwiatów i nieco więcej czasu. Jeśli powie Ci coś w rodzaju: „Nie teraz”, „Nie jestem gotowa” lub „Jeszcze za słabo cię znam”, to dobry znak, nawet jeśli nie pozwoli Ci na pocałunek. Oznacza to bowiem, że idziesz we właściwym kierunku i przy odpowiednich nakładach pracy osiągniesz to, czego pragniesz.

Istnieje także możliwość, iż kobieta po prostu Cię sprawdza. Niektóre dziewczyny chcą wiedzieć, jak zareagujesz, jeśli Ci odmówią. Chcą się upewnić, że traktujesz je poważnie i szanujesz ich opinie i życzenia.  Jeśli odtrącenie jest z natury bardziej trwałe, masz większy problem. Jeśli dziewczyna uderzyła Cię w twarz i wybiegła z pokoju, albo jeśli cofnęła się na widok Twojej próby pocałunku i skrzywiła się, być może masz do czynienia z bardziej trwałą reakcją. Kobiety, które odtrącają Cię na dłuższy czas, z większym prawdopodobieństwem powiedzą Ci o tym. Stwierdzą wtedy: „Nie traktuję cię w ten sposób” albo „Myślałam, że tylko się przyjaźnimy”. Jeśli uznasz, że to trwałe odtrącenie, nie marnuj na nią więcej czasu — uganianie się za kobietą, która nie jest Tobą wcale zainteresowana, źle wpływa na Twój szacunek do siebie. Po co tracić czas? Daj sobie z nią spokój i nadal pracuj nad innymi kobietami, które także starasz się zdobyć. Nie zawsze łatwo odróżnić tymczasowe odtrącenie od tego permanentnego. Widzieliśmy kiedyś kobietę, która wściekle odrzuciła zaloty mężczyzny, a wieczór tego samego dnia pojawiła się w jego progu, spragniona seksu. Spotkaliśmy się także z dziewczyną, która powiedziała facetowi: „Jeszcze za słabo cię znam, żeby się z tobą całować”, a za jakiś czas całkowicie go odtrąciła, gdyż uznała, że zna go zbyt dobrze i nie che „zniszczyć takiej przyjaźni”. 

Zobacz: Kobieta z biczykiem

Wyciągnij wnioski

Najlepszym wskaźnikiem, na podstawie którego będziesz w stanie stwierdzić, czy odtrącenie jest tymczasowe, czy permanentne, jest reakcja kobiety na zaproszenie na kolejną randkę. Większość dziewczyn, na które działasz odpychająco, powie Ci, że nie mają czasu. Kobiety zainteresowane Tobą, lub przynajmniej neutralne, stwierdzą: „Okej”. Po drugie, musisz zastanowić się, dlaczego kobieta odparła „Nie”. Postaw się w jej położeniu i poudawaj, że „ty” umówiłeś się z „tobą”. Nie sprawiaj pozorów, że było lepiej niż w rzeczywistości, ani też nie pogarszaj tego, jak było. Bądź wobec siebie „szczery do bólu”. Czy zrobiłeś coś, co mogło ją odstraszyć? Czy powiedziałeś coś lub wygłosiłeś jakąś opinię, która mogła ją obrazić? Czy potraktowałeś ją jak jednego ze swoich kumpli, a nie jak damę? A może czegoś nie zrobiłeś — nie otworzyłeś jej drzwi lub nie zająłeś się szczegółami Waszej randki? Postaraj się przypomnieć sobie moment, w którym być może zostałeś spisany na straty. Przyjrzyj się — jeśli potrzeba, to na kartce papieru — pracy wstępnej, jaką wykonałeś.

Zastanów się też nad pozytywnymi i negatywnymi punktami Waszej randki, a następnie opracuj nowy plan, w którym znajdzie się więcej elementów dodatnich niż ujemnych. Cofnij się do etapu pracy wstępnej. i ponownie wykonaj jej część, a następnie spróbuj jeszcze raz pocałować dziewczynę.

Ważne, abyś zapamiętał, że nigdy nie wolno Ci pytać kobiety, co zrobiłeś nie tak, albo jak to naprawić. Większość kobiet woli bowiem facetów, którzy są na tyle asertywni i odważni, że sami zrozumieją, co się stało, i spróbują czegoś nowego. Jeśli Twoja wybranka będzie musiała za rękę poprowadzić Cię przez uwodzenie, jak będziesz zachowywał się w związku? Wymyśl sobie nową strategię i spróbuj ponownie. 

Zobacz: Co daje podtrzymywanie więzi

Artykuł jest fragmentem książki "Kobiety wolą uwodzicieli. Jak je zdobywać?" David Copeland, wydawnictwo Helion