Idealny seks - 5 rad

Idealny seks - 5 rad fot. Fotolia
Jakie warunki należy spełnić, aby seks dostarczał jak najwięcej przyjemności! Koniecznie przeczytaj!
/ 20.08.2018 14:31
Idealny seks - 5 rad fot. Fotolia

Kluczem do udanego współżycia z partnerem jest porozumienie, także te niewerbalne. Odpowiadanie na wzajemne potrzeby. Mamy w sobie dwie różne natury – cywilizowaną, ale też tę dziką. Pierwotne instynkty dają nam energię do działania i motywację, jednak często spychane są na drugie plan przez codzienne obowiązki i zmartwienia.

Tymczasem wszyscy, niezależnie od płci tęsknimy za dzikością, zrzuceniem masek, jakie na co dzień przybieramy, za fizyczną bliskością z drugim człowiekiem. Co zrobić, żeby rozpalić ten ogień namiętności? Jaki zadbać o to, żeby seks był idealny? Na początek zainwestuj w gorset damski w kolorze czerwieni!

6 skutecznych sposobów na zwalczenie rutyny w sypialni

1. Nie realizuj "cudzego" scenariusza

W prasie, w telewizji, w sieci możemy znaleźć wiele publikacji, zawierających gotowe instrukcje postępowania w sytuacji intymnej. Również filmy pornograficzne prezentują swoim odbiorcom konkretne schematy stosunku seksualnego. Nie warto traktować tego typu produkcji zbyt dosłownie. Dlaczego? Bo gotowe instrukcje postępowania zazwyczaj nie sprawdzają się. Są zaprzeczeniem spontaniczności i namiętności. Powodują, że seks traktowany jest zbyt technicznie.

Tymczasem ludzie są różni, a każdy związek jest inny, dlatego lepiej skupić się przede wszystkim na odkrywaniu własnego wymiaru seksualnej przyjemności. W sytuacji intymnej nie musicie realizować żadnych, narzucanych przez media schematów! Jesteście tylko wy, tu i teraz, gotowi rozpieszczać się wzajemnie.

2. Reaguj szczerze

Najbardziej satysfakcjonujący jest taki seks, w którym zaspokajamy potrzeby partnera, ale też własne. Niestety dla wielu osób pragnienia kochanka stoją na pierwszym miejscu, a swoich nie są nawet świadomi. To może doprowadzać do stosunku „altruistycznego”, który z czasem może stać się bardziej obowiązkiem niż przyjemnością.

To dobrze, że starasz się odpowiadać na potrzeby partnera, pamiętaj jednak, że jedną z nich jest zaspokojenie ciebie, dlatego nie wstydź się szczerze sygnalizować, które pieszczoty są dla ciebie przyjemne, a które niekoniecznie. Liczy się autentyzm. Wtedy doznania staną się intensywniejsze, a relacja bardziej intymna - wyjątkowa, wasza!

3. Znajdź miejsca na dzikość i fantazje

Komunikowanie swoich autentycznych potrzeb nie wyklucza spontaniczności w sypialni. Odrzuć kompleksy i ograniczenia. Nie myśl o własnych niedoskonałościach. Pamiętaj, że nikt nie jest doskonały. Dostrzeż to, że partner cię pożąda. Daj się ponieść namiętności i fantazji.

Idealny stosunek nie opiera się na pięknie fizycznym i wyrzeźbionej sylwetce, tylko na przyjemności doznań, cieszeniu się sobą nawzajem. Poczuj swoją atrakcyjność, baw się seksem. Możesz poświntuszyć, zrobić striptiz, przebrać się, zmysłowo smarować siebie (albo partnera) balsamem, zagrać w rozbieranego pokera.

4. Angażuj jak najwięcej zmysłów

Najbardziej intensywnych wrażeń doświadczysz, pobudzając jednocześnie kilka zmysłów. W trakcie stosunku liczy się więc nie tylko dotyk, ale też zapach, dźwięk, smak. Staraj się więc wykorzystywać jak najwięcej swoich zmysłów, ale też pobudzać zmysły partnera. Nie powstrzymuj się więc od stękania i jęczenia, ocierania, głaskania, całowania.

5. Zadbaj o odpowiednią atmosferę

Oczywiście udany seks można mieć w każdym miejscu. Idealny zaś - ten o którym będziesz fantazjować jeszcze długo, odbywa się w komfortowych i intymnych warunkach, gdzie możesz poczuć się swobodnie, być sobą i spokojnie poddać się miłosnym uniesieniom.

Odpowiednia atmosfera i otoczenie są bardzo istotne. Wygodne miejsce, właściwa pora, nastrojowa muzyka oraz piękny zapach pobudzają zmysły, pozwalają zapomnieć o codzienności, otworzyć się na doznania seksualne, na romans.

Przenoszenie zasad codziennego życia zabija namiętność i radość z seksu. Dlatego nawet jeżeli znasz długo swojego partnera pokaż mu, że go pragniesz. Jak? Zachowuj się tak, jakby właśnie wpadł ci w oko. Mierz ukochaną osobę wzrokiem pełnym pożądania. Niech wzrośnie napięcie i zacznie iskrzyć.

Jakie są największe fantazje erotyczne mężczyzn?

Redakcja poleca

REKLAMA