POLECAMY

Niektórzy walczą z jej brakiem, a najdłuższa może trwać nawet 24 godziny... Dowiedz się więcej na temat erekcji!

Pierwsze wzwody pojawiają się jeszcze w łonie matki. Niekiedy erekcja pojawia się nawet bez powodu. Wielu facetów doświadcza jej przez sen!
Niektórzy walczą z jej brakiem, a najdłuższa może trwać nawet 24 godziny... Dowiedz się więcej na temat erekcji! fot. Fotolia

W radiu i telewizji da się co chwilę natrafić teraz na reklamę środków na erekcję. W zasadzie, to trudniej jest nie trafić na żadną... Oczywiście, możemy mówić o tym jak w reklamie: "by konar zapłonął" lub "by on był twardy jak skała" albo żartować że "prawdziwy facet nigdy nie wymięka". Warto jednak o pewnych sprawach powiedzieć wprost. Co w zasadzie oznacza, że penis jest we wzwodzie? Skąd może się brać brak erekcji? A co się dzieje, gdy... pojawia się ona za często? Przeczytaj wszystko, co każda kobieta powinna wiedzieć na temat erekcji!

Czym jest erekcja?

Wzwód to sztywnienie penisa - z pozycji bezczynnej przechodzi on w stan erekcji, kiedy staje się o wiele większy i twardszy. Bez erekcji nie ma seksu. Ale u zdrowego, młodego mężczyzny na szczęście wywołać ją można naprawdę prosto ;-) Jej podłoże mogą stanowić czynniki bardziej psychiczne - czasem wystarczy myśl, słowo, zapach lub wyobraźnia. Wzwód wywołuje również widok lub dotyk.

Niekiedy erekcja pojawia się nawet bez powodu. Wielu facetów doświadcza jej przez sen, nawet o tym nie wiedząc albo budzi się z penisem gotowym do igraszek, ponieważ o poranku poziom testosteronu w męskim organizmie staje się najwyższy. Z wiekiem problemy z erekcją stają się dość powszechne. Po 40-tym roku życia dotykają niemal połowę mężczyzn! Z kolei pierwsze wzwody pojawiają się jeszcze w łonie matki.

Wibrator: jak go używać?

Skąd się bierze brak erekcji?

Czasem osiągnięcie erekcji, a co za tym idzie, odbycie stosunku jest niemożliwe. To zupełnie normalne i nie ma powodu, by dramatyzować z tego powodu lub doszukiwać się przyczyn impotencji. Pojedyncze sytuacje mogą zdarzać się choćby z powodu stresu, przemęczenia lub... upojenia alkoholowego. O kłopocie możemy mówić dopiero wtedy, gdy problemy z osiągnięciem wzwodu zaczną się nasilać lub powtarzać. Wtedy powodem mogą być np. problemy z poziomem cukru we krwi lub miażdżyca.

Stosunek przerywany: czy to antykoncepcja?

Co robić, gdy pojawia się... nieustająca erekcja?

Długotrwała erekcja to pozornie marzenie wszystkich mężczyzn. Czy aby na pewno? Czy wielogodzinny wzwód rzeczywiście może być aż tak pożądany? To zjawisko określa się jako jednostkę chorobową, noszącą miano priapizmu i w rezultacie może ono nawet prowadzić do... trwałej impotencji.

Kłopotliwą erekcję (niektóre utrzymują się nawet przez 24 godziny!) zwalcza się za pomocą podawania środków uspokajających lub okładanie penisa lodem.

Czytaj więcej na temat erotyki

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/9 miesięcy temu
jak nie ma erekcji albo jest niepełna to jest najgorzej. wtedy trzeba sięgnąć po lekarstwo, nie ma na co czekać. dla mojego faceta najlepszym okazała się Maxigra Go. Żuje się ją przed seksem i erekcja musi być - nie ma bata!
/11 miesięcy temu
Rozejrzyj się w aptece za maxon active. Na mojego działa. Do lekarza nie chciał iść, ale potrzeba matką wynalazków. Ktoś mu chyba to poradził i to działa. Wcześniej próbował suplementy, które obczail w tiviku, ale nie było to zbyt skuteczne.
/rok temu
Ala czy kupię man tabs gdzieś stacjonarnie?
POKAŻ KOMENTARZE (1)