Dlaczego warto uprawiać seks?

Dobry seks ma wiele zalet dla zdrowia: powoduje rozszerzenie się naczyń krwionośnych, niweluje bóle głowy, poprawia funkcjonowanie mózgu i kondycję, przedłuża życie, podnosi poziom limfocytów i zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty.
/ 30.04.2013 10:03

Coś dla ciała i duszy

Poprawa nastroju i samopoczucia to oczywiste, ale nie jedyne zalety uprawiania seksu. Przeprowadzone badania dowodzą, że stosunek seksualny daje nam znacznie większe korzyści – nie tylko psychiczne, ale przede wszystkim fizyczne: przyspiesza przemianę materii, ułatwia pracę serca, ulepsza stan naczyń krwionośnych, zwiększa pracę hormonów, wzmacnia mięśnie.

W trakcie seksu szybsze krążenie krwi powoduje rozszerzenie się naczyń krwionośnych, dzięki czemu do dotlenionej skóry dociera więcej składników odżywczych. Dlatego między innymi po stosunku ciało kobiety staje się bardziej elastyczne, gładsze, poprawia się jego wygląd i koloryt. Włosy z kolei nabierają blasku.

Seks lekarstwem na ból głowy

Jak się okazuje, seks ma również dobroczynny wpływ na... bóle głowy. Wiktor Koszycki, analityk zachowań seksualnych z serwisu Feromony.pl, przyznaje, że podczas szczytowania nasz mózg wydziela endorfiny – naturalne środki przeciwbólowe, które niestety działają tylko około 5 minut. Dodaje jednak, że jeśli ból głowy wynikał ze zmęczenia czy stresu, może minąć pod wpływem pieszczot i relaksu. Co ciekawe, przeprowadzone badania wykazują, że seks poprawia też inteligencję, gdyż dzięki niemu mózg jest dłużej sprawny i bardziej bystry.

Zobacz też: Jak działają feromony?

A co z formą fizyczną?

O tym, że regularne uprawianie seksu poprawia kondycję i ogólną formę fizyczną, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Podczas namiętnego pocałunku pozbywamy się kilkunastu kalorii, jednak już sam akt seksualny zabiera nam ich aż czterysta.

Dobry seks wpływa na podwyższenie poziomu limfocytów (komórek odpowiedzialnych za naszą odporność), a regularne jego uprawianie zmniejsza ryzyko zachorowalności na raka prostaty. Co więcej, seks zadowalający oboje partnerów może przedłużyć życie nawet o 10 lat.

Zobacz też: Seks i intymność we współczesnym świecie

Źródło: materiały prasowe Feromony.pl/mn