Czy preparaty na potencję dostępne bez recepty działają? fot. Czywiesz.pl

Czy preparaty na potencję dostępne bez recepty działają?

Impotencja to problem wielu mężczyzn, szczególnie tych w starszym wieku. Czasami organizm odmawia współpracy i życie seksualne nie jest już tak udane jak dawniej. Czy wtedy od razu iść do lekarza, czy też warto sięgnąć po preparat na potencję dostępny bez recepty?
/ 03.11.2010 10:08
Czy preparaty na potencję dostępne bez recepty działają? fot. Czywiesz.pl

Preparaty wydawane bez recepty

Na rynku znajduje się wiele leków mających poprawiać potencję, które są wydawane bez recepty. Nie są to tak naprawdę leki, lecz suplementy diety, najczęściej pochodzenia ziołowego. Niestety żaden z tych preparatów nie ma potwierdzonej skuteczności. Zwykle nie są szkodliwe, niestety najczęściej także nie pomogą.

W jaki sposób działają?

Większość z nich nie wspomaga wzwodu, w odróżnieniu od leków na receptę, ale ma zwiększać libido. Jednak najczęściej to nie w chęciach jest problem, lecz w możliwościach. Pojawiły się także na rynku leki dostępne bez recepty, które mają ułatwiać napływ krwi do prącia i dzięki temu poprawiać erekcję, jednak działanie to nie zostało potwierdzone. Oczywiście wiele z tych preparatów może pozytywnie wpływać na samopoczucie pacjenta, gdyż często są źródłem witamin i minerałów, jednak niestety z samą potencją ma to niewiele wspólnego.

Dlaczego tak trudno iść do lekarza?

Minusem zażywania bardziej skutecznych leków na potencję przepisywanych na receptę jest konieczność udania się do lekarza i zwierzenia się mu ze swojego wstydliwego problemu. Wielu mężczyzn stara się tego uniknąć. Dlatego właśnie część z nich decyduje się na kupowanie „odpowiedników” leków o potwierdzonej skuteczności przez internet, gdyż wtedy nie jest konieczne okazanie recepty. Jednak taki sposób nie jest do końca bezpieczny.

Czytaj też: Impotencja - co z tym zrobić?

Niebezpieczeństwo zażywania leków bez konsultacji z lekarzem

Leki ziołowe nie mogą raczej zaszkodzić. Bardziej niebezpieczne są preparaty zawierające substancje podobne do występujących w lekach na receptę. Leki wydawane tylko na receptę mają zarówno konkretne wskazania, jak i przeciwwskazania i lekarz ma za zadanie pacjenta o nich powiadomić.

Kiedy mężczyzna kupuje je na własną rękę, może nie zostać powiadomiony o skutkach ubocznych stosowania leku, które mogą być bardzo poważne, szczególnie u osób z chorobami układu krążenia. Innym niebezpieczeństwem stosowania leków kupionych przez internet jest nieznajomość źródła ich pochodzenia oraz tego, czy ich skład jest rzeczywiście taki, jaki deklaruje producent. Przy lekach kupowanych w aptece takich obaw nie ma. Impotencja jest dla wielu mężczyzn bardzo poważnym problemem. Mniej udane życie seksualne traktują jako apogeum starości.

Często warto wspomagać się leczeniem farmakologicznym, jednak zawsze lepiej sięgać po sprawdzone środki na potencję, które przepisze lekarz.

Czytaj też: Dlaczego warto diagnozować impotencję w starszym wieku?