Kobiety mogą pierwsze rozpoczynac flirt! Muszą tego tylko chcieć!

Czy mimika twarzy ułatwia uwodzenie?

Największym niepowodzeniem kobiety przy uwodzeniu mężczyzny jest moment, gdy facet zamyka oczy i nie jest w stanie przypomnieć sobie jej twarzy. A kiedy najłatwiej zapamiętać twarz? Kiedy jest w ruchu.
/ 30.05.2019 22:30
Kobiety mogą pierwsze rozpoczynac flirt! Muszą tego tylko chcieć!

Twarz

Niech Twoja twarz zawsze coś wyraża. Kiedy mówisz, kiedy coś opowiadasz, staraj się podkreślać słowa odpowiednią mimiką. Jeśli masz duże oczy, możesz je bardziej rozszerzyć, podkreślając wagę wymawianych słów. Jeśli Twoim atutem są ładne, długie rzęsy, to możesz dodatkowo zmysłowo nimi zatrzepotać.

Masz ładne usta? Opowiadając coś, zwęź je, tak jakbyś chciała go pocałować. Dotknij swoich policzków, kiedy coś opowiadasz — na przykład coś, co Cię przeraziło. Nie opowiadaj jak wykładowca na uczelni, bo po kilku minutach zaśnie... No chyba że to na dobranoc. Podnieś głos albo mów przez chwilę szeptem.

Stworzyłem także kilka ćwiczeń, które pomogą Ci doskonalić gestykulację i mimikę twarzy.

Polecamy: Jak rozpocząć rozmowę w grupie ludzi?

ĆWICZENIE PIERWSZE

Przygotuj sobie jakiś ciekawy tekst. Może to być tekst o czymś, co Cię interesuje — tak by mogło to być tematem do rozmowy. Napisz go i wydrukuj.
Gdy masz już gotowy tekst, przyklej go sobie do lustra i zerkając na niego, staraj się go opowiedzieć. Wyobraź sobie, że właśnie rozmawiasz ze swoim mężczyzną. Uśmiechaj się na dziesiątki sposobów, opowiadając, okaż zatroskanie, wzrusz się... Twórz to wszystko tylko dzięki odpowiedniej mimice twarzy i barwie głosu. Każda z min, które uda Ci się „stworzyć”, będzie nowym obrazem, jaki on zarejestruje. Będzie miał wrażenie, jakby poznał dziesiątki kobiet, a to nadal będziesz Ty — skromna, ale niezwykle uwodzicielska.

ĆWICZENIE DRUGIE

Wyobraź sobie, że Twoim zadaniem jest uwieść cudzoziemca, który w ogóle Cię nie rozumie. Wiesz dobrze, że dla cudzoziemca nie będzie istotne, co mówisz, ale jak mówisz. Jeśli ten ma się w Tobie zakochać, to nie dlatego, że piękne wypowiadasz słowa, ale dzięki gestykulacji i mimice twarzy, jakiej używasz do wypowiadania tychże słów.

Polecamy: Jak nie rywalizować z byłą żona partnera?

ĆWICZENIE TRZECIE

Postaraj się wyrazić poniższe stany wyłącznie za pomocą oczu. Złość, miłość, zniecierpliwienie, zaciekawienie, zatroskanie, oburzenie, radość, smutek, niewinność, podniecenie, strach i zmęczenie.

Udało się? Było trudno? Teraz będzie Ci łatwiej: dodaj do tego jeszcze usta. Wyraź te same stany za pomocą ust i oczu. Kiedy sobie z tym poradzisz, na koniec do wyrażenia jeszcze raz tych samych stanów emocjonalnych użyj dodatkowo dłoni. Wyraź jeszcze raz to samo za pomocą gestykulacji i mimiki twarzy. Kiedy opanujesz to ćwiczenie, staniesz się mistrzynią w uwodzeniu gestem i mimiką twarzy.

Fragment pochodzi z książki "Mężczyzna od A do Z. Wydanie III rozszerzone" autorstwa Piotra Marta (Wydawnictwo Helion, 2010). Publikacja za wiedzą wydawcy.