Czy mężczyźni są bardziej rozwiąźli?

Odpowiedź na pytanie o liczbę partnerów seksualnych różni się stanowczo w zależności… od płci – mężczyźni pamiętają więcej i bardziej mgliście…
/ 12.06.2012 06:15

Odpowiedź na pytanie o liczbę partnerów seksualnych różni się stanowczo w zależności… od płci – mężczyźni pamiętają więcej i bardziej mgliście…

Przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Alberta badanie na temat historii seksualnej dało seksuologom dużo do myślenia. Otóż statystyczny męski respondent deklarował stosunki z 11,9 kobietami, przy czym szczerze przyznawał, że są to kalkulacje, bo po prostu ciężko mu sobie przypomnieć wszystkie kochanki. Tymczasem kobiety, potrafiły dokładnie opisać każdego przeszłego partnera i deklarowały średnio 6,2 mężczyzn w swoim życiu.

Czy mężczyźni są bardziej rozwiąźli?Takie wyniki powtarzają się już od wielu lat i są prawdziwą zagwozdką, bowiem liczba partnerek mężczyzn musi wedle praw logiki korespondować z liczbą kochanków kobiet. Wygląda jednak na to, że rozbieżność spowodowana jest właśnie męskim zapominalstwem i nieprzywiązywaniem wagi do takich „szczegółów” - zapytani o liczbę partnerów w ubiegłym roku oraz liczbę kontaktów seksualnych w ubiegłym miesiącu przedstawiciele obu płci byli zaskakująco zgodni.

Jest jeszcze podejrzenie, że całe badanie zafałszować mogło kilku nadmiernie aktywnych panów, którzy wywindowali liczby dla mężczyzn – kobiety o hurtowych ilościach kochanków zdarzają się niezmiernie rzadko. Przy okazji badań wyszła też jedna ciekawostka: obie płcie mają tendencję do niedoceniania bujności życia seksualnego swoich partnerów. Czyżbyśmy obawiali się związku z Casanovą?

Na podstawie: „Psychology Today”