seks fot. Fotolia

Co zrobić, gdy… – kłopotliwe sytuacje w łóżku

Brak erekcji, brzydki zapach, zbyt głośny orgazm, pytanie o liczbę partnerów seksualnych… Co zrobić, gdy w trakcie seksu spotykają nas nieprzyjemne niespodzianki? Jak zareagować? Dowiedz się, co zrobić w przypadku kłopotliwych sytuacji w łóżku!
/ 13.09.2012 12:04
seks fot. Fotolia

Nowy partner, nowy problem?

Jeśli jesteśmy w stałym związku, jesteśmy przyzwyczajeni do zachowań seksualnych naszego partnera. Jednak i tu przytrafić się mogą niespodzianki, takie jak np. brak erekcji czy nieprzyjemny zapach partnera.

Zdecydowanie więcej zaskakujących sytuacji możemy spotkać w łóżku z nowym partnerem i warto wyjaśnić je jak najszybciej, by móc czerpać radość ze zbliżeń.

Dla wielu osób seks jest delikatną sferą życia, dlatego wszelkie uwagi w jego zakresie należy wygłaszać z wyczuciem i delikatnością, unikając tonu krytyki. Warto nauczyć się zasad asertywności, które sprawdzą się również w łóżku, oraz pamiętać o tym, że wiele tematów można poruszyć w żartobliwym tonie, tak, żeby partner nie poczuł się urażony.

Co zrobić, gdy partnerka za głośno krzyczy podczas stosunku?

Jeśli kobieta głośno jęczy w trakcie seksu, najczęściej oznacza to, że podoba jej się zbliżenie. Krzyki zależą od temperamentu każdego człowieka.

Jeśli Twoja partnerka krzyczy zbyt głośno i obawiasz się reakcji sąsiadów zza ściany, spróbuj delikatnie ją uciszyć. Jak? Dobrym sposobem na to mogą być pocałunki.

Co zrobić, żeby ukryć fałdki i cellulit?

Wiele kobiet (niestety!) ma kompleksy i w sytuacji zbliżenia zamiast dać się ponieść emocjom, stara się ukryć wystający brzuch czy cellulit na udach.

Jednym z rozwiązań może być seks przy świecach, jednak pamiętaj, że jeśli robisz to z partnerem, którego kochasz i który kocha Ciebie, to znaczy to, że akceptuję Cię taką jaką jesteś i bardziej przejmuje się Twoim wstydem niż dodatkowymi kilogramami!

Co zrobić, jeśli partner brzydko pachnie?

Jeśli  w czasie stosunku czujemy nieprzyjemną woń od naszego partnera, warto delikatnie zwrócić mu uwagę na ten temat.

Dobrym rozwiązaniem jest uprawianie seksu pod prysznicem lub w wannie, gdzie wzajemne mycie ciał może być elementem gry wstępnej. Jeśli jednak wiemy, że nasz partner dba o higienę osobistą, a mimo to czuć od niego brzydki zapach, warto zasugerować mu wizytę u lekarza, ponieważ ten problem może powodować wiele chorób (takich jak zakażenia bakteryjne czy grzybice) i bez specjalnego leczenia farmakologicznego nie uda się go rozwiązać.

Zobacz też: Jak przywrócić apetyt na seks?

Co zrobić, jeśli nasz partner dopytuje nas o liczbę partnerów seksualnych?

Może się zdarzyć tak, że nasz partner za wszelką cenę chce dowiedzieć się, ilu partnerów seksualnych było przed nim. Seksuolodzy twierdzą, że nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie. Jedynym dobrym rozwiązaniem jest… uniknięcie odpowiedzi. Z pomocą mogą tu przyjść zachowania asertywne.

Nie musisz się nikomu tłumaczyć z iloma mężczyznami czy kobietami spałaś/spałeś. Jeśli podasz konkretną liczbę – partner może uważać Twoje życie seksualne za rozwiązłe, jeśli powiesz, że miałaś jednego mężczyznę, partner może zastanawiać się, dlaczego był tylko jeden.

Co zrobić, jeśli partner ma problem z erekcją?

Problemy z erekcją nie dotyczą tylko starszych panów. Zła dieta, używki, dużo stresu – to wszystko może odbić się właśnie w łóżku.

 Jeśli Twój partner ma problem z erekcją, postaraj się być dla niego czuła i wyrozumiała. Spróbuj wprawić go w dobry nastrój, niech poczuje się zrelaksowany i niech czuje Twoją akceptację. Jeśli problem z erekcją jest wynikiem stresu lub złej diety, należy zwrócić większa uwagę na te aspekty w życiu codziennym, a problem powinien sam ustąpić. Jeśli jednak czas mija, a problemy z brakiem erekcji się nasilają, warto udać się do urologa lub seksuologa.

Zobacz też: Udany seks w pięciu krokach