Czy podczas pettingu można zajść w ciążę?

Ponieważ podczas pettingu nie dochodzi do wprowadzenia członka do pochwy, ryzyko zajścia w ciążę w ten sposób jest niewielkie. Jednak w pewne sytuacje mogą doprowadzić do zapłodnienia. Aby podczas pettingu uchronić się przed niechcianą ciążą, warto zapoznać się z faktami dotyczącymi tej formy pieszczot oraz zapłodnienia.
Czy podczas pettingu można zajść w ciążę?

Co to jest petting?

Petting jest to forma aktywności seksualnej (stosunku płciowego) bez penetracji, czyli wprowadzania członka do pochwy. Polega na pieszczeniu stref erogennych partnera, w tym narządów płciowych. Do pettingu zalicza się również seks oralny. Generalnie jest to forma pieszczot erotycznych mająca zastąpić pełen stosunek płciowy (z penetracją i wytryskiem w pochwie), mogąca prowadzić do uzyskania satysfakcji seksualnej (orgazmu).

Polecamy: Kalkulator dni płodnych

Jak i kiedy można zajść w ciążę podczas pettingu?

Zapłodnienie ma miejsce, gdy komórka jajowa połączy się z plemnikiem w narządach rodnych kobiety. Może do tego dojść tylko w okresie płodnym, czyli od 3-4 dni przed do 2 dni po owulacji. Komórka jajowa żyje zaledwie 24 godziny, ale plemniki znajdujące się w żeńskich drogach rodnych mają zdolność do zapładniania przez około 3 dni.

Czytaj też: Co warto wiedzieć o cyklu kobiety?

W znacznej większości przypadków, aby doszło do ciąży, nasienie musi zostać wprowadzone do pochwy na drodze pełnego stosunku płciowego. Jednak w sprzyjających warunkach odpowiedniej wilgotności i temperatury (np. w okolicy warg sromowych i przedsionka pochwy) plemniki mogą przeżyć i przedostać się do dalszej części dróg rodnych.

Do ciąży podczas pettingu może dojść, jeżeli w czasie pieszczot dojdzie do wytrysku bezpośrednio na kobiece narządy płciowe. Znacznie mniej prawdopodobne jest zajście w ciążę poprzez wprowadzenie niewielkiej ilości nasienia do pochwy na palcach swoich bądź partnera. Plemniki są bardzo wrażliwe na nagłe zmiany środowiska, więc inna temperatura oraz suchość skóry powoduje szybkie obumarcie zazwyczaj w przeciągu kilku minut. Chociaż w przypadku szybkiego przeniesienia w ten sposób nasienia do pochwy w okresie płodnym istnieje minimalne ryzyko zajścia w ciążę.

Jak się uchronić przed ciążą podczas pettingu?

Aby w pełni korzystać z bliskości partnera podczas pettingu i nie martwić się o zajście w ciążę, warto zastosować się do kilu prostych reguł:

  • Należy unikać kontaktu między narządami płciowymi obojga partnerów.
  • Jeżeli dojdzie do wytrysku trzeba uważać aby nie przenieść nasienia w okolice narządów płciowych kobiety.
  • Jeśli nasienie znajduje się na rękach najlepiej je umyć lub dokładnie wytrzeć np. w ręcznik papierowy. To samo dotyczy męskiego członka.

Polecamy: Nowoczesna antykoncepcja

Z drugiej strony należy wziąć pod uwagę że podczas pettingu partnerzy mogą zapragnąć czegoś więcej, więc lepiej zawczasu zaopatrzyć się w prezerwatywy. Wówczas bardziej zaawansowane pieszczoty (dotykanie się narządami płciowymi, wprowadzanie członka do przedsionka pochwy) a nawet pełny stosunek nie będą niosły ze sobą ryzyka zajścia w ciążę.

Zobacz na Babyonline.pl: Przedwczesny wytrysk – jak przedłużyć stosunek?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (47)
/15.10.2018 16:08
Najlepiej zawsze podczas stosunku się zabezpieczać. Można to robić na tak wiele sposobów, że każda z Nas znajdzie na pewno dla siebie metodę najbardziej odpowiednią. Ja ze swoim partnerem stosujemy damską prezerwatywę. I mimo tego, że trzeba o niej pamiętać ;p to nigdy mnie nie zawiodła. Zakłada się ją szybko i bezboleśnie. Wyjmuje równie łatwo. Oprócz mechanicznej bariery przed plemnikami, chroni mnie przed chorobami wenerycznymi.
/25.01.2017 18:00
hej mam troche dziwne pytanie a zarazem sie niepokoje otóż 3 dni temu miałam miec okr a 31 grudnia 2016 z chłopakiem upr petting on doszedł na husteczke po czym, wział kolejna i wytarł w nia rece pozniej jezdził po moich rajstopach i włozył palec (miałam tampona). Czy jest prawdopodobienstwo ze mogłabym byc w ciazy ?
/10.05.2015 19:53
jesteś w ciązy k***o
POKAŻ KOMENTARZE (44)