POLECAMY

Jak zrobić leczniczy masaż stóp?

Przyniesie ulgę w zmęczeniu, pomoże pokonać dolegliwości. Podpowiadamy, jak go poprawnie wykonać.
Jak zrobić leczniczy masaż stóp? fot. Fotolia
Według refleksologów, czyli specjalistów od akupresury stóp, na podeszwach znajdują się punkty, które połączone są z poszczególnymi organami. Podczas masażu stóp, poprzez uciskanie tych właśnie miejsc (refleksów), możemy dotrzeć do źródeł choroby i zlikwidować je.

Taki leczniczy masaż stymuluje także organizm do walki i przyspiesza proces samoleczenia. Warto jednak pamiętać, że nie zastąpi on tradycyjnego leczenia. Może natomiast je uzupełnić. Najskuteczniej działa masaż wykonany przez refleksologa (gabinety akupresury są w każdym większym mieście, koszt masażu: od 50 zł). Samemu także można nauczyć się tej sztuki i wykorzystywać ją na co dzień. Leczniczy masaż powinien być dość mocny, dlatego najlepiej, jeśli zrobi go tobie druga osoba.

Na co pomaga masaż stóp?


Refleksologowie zalecają masaże stóp szczególnie w przypadku takich dolegliwości jak:
  • choroby układu kostnego (zapalenia stawów, rwy kulszowej);
  • kłopoty z układem nerwowym (bólów głowy, bezsenności, tików),
  • problemy z sercem (podwyższonego cholesterolu, nadciśnienia);
  • choroby układu oddechowego (anginy, grypy, zapalenia oskrzeli);
  • kłopoty z układem trawiennym i moczowym (zapalenia pęcherza, niestrawności, zaparć).

Jak zrobić masaż stóp w domu?

  • przygotuj stopy. Umyj je wodą z mydłem i wetrzyj oliwkę.
  • uciskaj punkty. Jeśli chcesz pozbyć się konkretnej dolegliwości, masuj kciukiem odpowiedni punkt ok. 2–5 min.
Jeśli chcesz wykonać masaż profilaktyczny, zacznij od śródstopia, okrężnymi ruchami przesuwając palce w dół aż do wewnętrznej strony pięt. Następnie powtórz tę czynność masując stopę od śródstopia w górę - aż po opuszki palców.

Czytaj także:

Na podstawie artykułu z Pani Domu

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
fajna metoda tym bardziej, że jak nakładamy krem to od razu możemy mieć dwie korzyści dla mnie zdecydowanie najlepszą opcją okazały się profesjonalne kosmetyki, bo te drogeryjne niestety nie dawały rady, na szczęście trafiłam na podoceutic, wyczytałam o nich świetne opinie i bez problemu dostałam potem w podomedicol u siebie w Krakowie więc zupełnie prosta sprawda