5 ziół łagodzących objawy menopauzy

Menopauza to naturalny etap w życiu kobiety. Sprawdź, 5 ziół, które pomogą ci złagodzić objawy menopauzy.
Marta Wilczkowska / 14.08.2014 15:03

Menopauza to naturalny etap w życiu kobiety. Klimakterium pojawia się zwykle po 45-50 roku życia i przynosi wiele zmian hormonalnych, które mogą powodować nieprzyjemne objawy jak huśtawki nastroju, uderzenia gorąca czy bóle piersi. Na szczęście istnieją ziola, które pomogą ci zniwelować przykre dolegliwości!

5 ziół na objawy menopauzy

fot. Fotolia

Przeczytaj, jakie zioła będą pomocne w walce z objawami menopauzy.

1. Pluskawica gronista

Dzięki zawartości naturalnych fitoestrogenów (hormonów roślinnych przypominających kobiece estrogeny) plukawica pomaga łagodzić wahania nastroju towarzyszące menopazie. Należy jednak dokładnie przestrzegać zalecanych dawek - przedawkowana może powodować nudności i wymioty.

2. Arcydzięgiel dnag gui

Tę odmianę arcydzięgla od wieków stosuje się w naturalnej medycynie chińskiej. Zioło to na korzystny wpływ na regulację cyklu miesiączkowego, wzmocnienie mięśni macicy oraz normalizację parametrów krwi.

3. Wiesiołek dwuletni

Wiesiołek dwuletni świetnie nadaje się jako naturalny sposób na dokuczliwe objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego (np. bóle piersi) oraz problemy z pęcherzem moczowym.

4. Kozłek lekarski

Dzięki działaniu uspokajającemu i nasennemu pomaga w problemach ze snem i łagodzi wahania nastrojów, które mogą towarzyszyć menopauzie. Dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych na też pozytywny wpływ na stan skóry.

5. Szałwia lekarska

Napary z szałwii pomagają poprawić pracę układu trawiennego, mają wpływ na obniżenie poziomu cukru we krwi oraz skutecznie niwelują problem nadmiernego pocenia, który często towarzyszy kobietom w okresie menopauzy.

Decydując się na rozpoczęcie terapii ziołowej zawsze należy przestrzegać zalecanych dawek i sposobu przygotowania naparów. Zawsze warto też skonsultować chęć rozpoczęcia terapii z lekarzem. Pomocne może być też rozpoczęcie hormonalnej terapii zastępczej, która pomaga skutecznie zwalczyć nieprzyjemne objawy towarzyszące początkom okresu menopauzy.

O menopauzie czytaj też na naszym forum medycznym.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/10.06.2016 12:42
W związku z problemami z krążeniem zaczęłam stosować taxivital, niestety rozpoczęly się one właśnie w okresie menopauzy. Teraz jest już lepiej bo wiem jak sobie pomóc
/29.02.2016 08:48
A lignany lnaine? To też się bardzo dobrze sprawdza. Są specjalne preparaty zawierające lingany np Ligunin. Wiem że dobrze się sprawdzają przy łagodzeniu objawów menopauzy.
/06.12.2015 16:31
A ja na objawy menopauzy polecam Menopauzin. Ważniejsze jest to żeby leki na objawy menopauzy były naturalne. Bo po co truć się jakąś chemią.
POKAŻ KOMENTARZE (1)