Szybko i bez wychodzenia z domu. 5 domowych sposobów na wyleczenie grypy żołądkowej!

Każdy, kto przeżył ją choć raz, wie, jak okropną jest chorobą.

Grypa żołądkowa, zwana też grypą jelitową lub po prostu jelitówką, to wirusowa infekcja układu pokarmowego, która wiąże się z występowaniem nieprzyjemnych objawów. Na szczęście w przeważającej większości przypadków jest łatwa do wyleczenia.

Grypa żołądkowa – objawy choroby

Jelitówka początkowo objawia się gorączką i pogorszonym samopoczuciem. Chory z czasem zaczyna tez zauważać u siebie inne objawy, charakterystyczne dla zatrucia pokarmowego: biegunkę i wymioty. Może przy tym czuć się osłabiony, odczuwać nudności, ból brzucha i nie mieć apetytu.

Objawy grypy żołądkowej pojawiają się nagle i trwają zazwyczaj od 2 do 3 dni, jednak bywa, że kończą się dopiero po upływie ponad tygodnia (jeśli utrzymują się tak długo, warto odwiedzić lekarza, m.in. dlatego, że choroba może prowadzić do odwodnienia!).

Na szczęście z grypą żołądkową możemy walczyć w domu, stosując się do domowych metod leczenia. Jakich? Zobaczcie w naszej galerii.

Zobacz też:
Jakie leki pomagają na grypę żołądkową?
Co jeść przy jelitówce?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Nie choruję odkąd pije syrop konopny bio z rokitnikiem ! Nie wiem, czy to tak działa, ale już chwilę po wypiciu dziennej porcji syropu czuję się świetnie ! Do tego syrop jest super smaczny, ale nie jest sztucznie dosładzany. Rokitnik to bomba witaminowa, ma 10x więcej wit C niż pomarańcze.. poczytajcie sobie o bio syropku na stronie konopiafarmacja.pl - polecam ciepło spróbować, zamiast wydawać na niestworzone suplementy.
/rok temu
przy grypie żołądkowej trzeba konieczne pamiętać o nawodnieniu! Bardzo łatwo można się odwodnić, najlepiej pić wtedy elektrolity, już nie raz kilka saszetek jonolitu, uratowało mi ważny wyjazd, czy spotkanie