POLECAMY

Szybko i bez wychodzenia z domu. 5 domowych sposobów na wyleczenie grypy żołądkowej!

Każdy, kto przeżył ją choć raz, wie, jak okropną jest chorobą.
Marta Słupska / 6 miesięcy temu

Grypa żołądkowa, zwana też grypą jelitową lub po prostu jelitówką, to wirusowa infekcja układu pokarmowego, która wiąże się z występowaniem nieprzyjemnych objawów. Na szczęście w przeważającej większości przypadków jest łatwa do wyleczenia.

Grypa żołądkowa – objawy choroby

Jelitówka początkowo objawia się gorączką i pogorszonym samopoczuciem. Chory z czasem zaczyna tez zauważać u siebie inne objawy, charakterystyczne dla zatrucia pokarmowego: biegunkę i wymioty. Może przy tym czuć się osłabiony, odczuwać nudności, ból brzucha i nie mieć apetytu.

Objawy grypy żołądkowej pojawiają się nagle i trwają zazwyczaj od 2 do 3 dni, jednak bywa, że kończą się dopiero po upływie ponad tygodnia (jeśli utrzymują się tak długo, warto odwiedzić lekarza, m.in. dlatego, że choroba może prowadzić do odwodnienia!).

Na szczęście z grypą żołądkową możemy walczyć w domu, stosując się do domowych metod leczenia. Jakich? Zobaczcie w naszej galerii.

Niebezpieczna grypa żołądkowa

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 miesięcy temu
Nie choruję odkąd pije syrop konopny bio z rokitnikiem ! Nie wiem, czy to tak działa, ale już chwilę po wypiciu dziennej porcji syropu czuję się świetnie ! Do tego syrop jest super smaczny, ale nie jest sztucznie dosładzany. Rokitnik to bomba witaminowa, ma 10x więcej wit C niż pomarańcze.. poczytajcie sobie o bio syropku na stronie konopiafarmacja.pl - polecam ciepło spróbować, zamiast wydawać na niestworzone suplementy.
/6 miesięcy temu
przy grypie żołądkowej trzeba konieczne pamiętać o nawodnieniu! Bardzo łatwo można się odwodnić, najlepiej pić wtedy elektrolity, już nie raz kilka saszetek jonolitu, uratowało mi ważny wyjazd, czy spotkanie