Wady wzroku u dzieci fot. Fotolia

Wady wzroku u dzieci - objawy 4 chorób wzroku u dzieci

Maluch nie powie ci, że ma kłopot ze wzrokiem, ponieważ nie wie, że można widzieć lepiej! Spróbuj sama sprawdzić, czy dziecko nie ma wady wzroku
Marta Wilczkowska / 30.08.2013 07:00
Wady wzroku u dzieci fot. Fotolia
Nieleczona wada wzroku może się pogłębiać i powodować wiele problemów, m.in.: nadpobudliwość, kłopoty z czytaniem i pisaniem. Na szczęście można się jej pozbyć, ważna jest tylko jak najszybsza diagnoza.

Wady wzroku u dzieci - rozpoznaj objawy 4 chorób:


Sama możesz wyłapać objawy wady wzroku. Oto podpowiedzi.
  • Nadwzroczność (kłopot z widzeniem tego, co blisko) – dziecko męczy czytanie, nie lubi puzzli i układanek, nie interesuje się literkami.
  • Krótkowzroczność (kłopot z widzeniem tego, co daleko) – malec mruży oczy, chcąc zobaczyć coś, co odległe, siada blisko telewizora.
  • Różnowzroczność (wada wzroku tylko w jednym oku) – może powodować u niektórych dzieci zez.
  • Astygmatyzm (powoduje zniekształcenie obrazu – z bliska i z daleka) – dziecko mruży oczy, przekrzywia główkę, by wyraźniej widzieć. Trudno mu zauważyć szczegóły i skupić się na nich. Może się skarżyć na bóle głowy.

Czytaj także:

Na podstawie artykułu zamieszczonego w magazynie "Pani Domu"

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)