Dieta dla przeziębionego dziecka

Niektórzy twierdzą, że dziecku, które ma katar, nie należy podawać mleka i jego przetworow oraz bananów. Sprawdź, czy to prawda!
Dieta dla przeziębionego dziecka fot. Fotolia

Zachodnia medycyna nie stawia takich ograniczeń. Natomiast według tradycyjnej medycyny chińskiej nabiał niskiej jakości i banany wzmagają wydzielanie śluzu, dlatego zdecydowanie nie są wskazane przy katarze. Przeziębionemu dziecku lepiej zatem nie serwować słodkich jogurtów, serków smakowych i dużej ilości bananów, ponieważ mogą one wzmóc wysięk z nosa. Nie ma natomiast przeciwwskazań, aby podawać nabiał wysokiej jakości.

Pozbawianie malucha mleka i jego przetworów byłoby nierozsądne. U dzieci drobne infekcje ciągną się czasem bardzo długo. Gdyby przez cały ten czas smyk nie dostawał nabiału, który jest cennym źródłem składników odżywczych m.in. wapnia, mogłoby się to odbić negatywnie na jego zdrowiu. Dlatego warto proponować mu domowej roboty jogurt naturalny i dobrej jakości mleko – przegotowane i ostudzone, doprawione do smaku cynamonem, świeżą wanilią lub miodem. Banana zaś serwować ze znaną z właściwości odśluzowujących kaszą jaglaną.


Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Przeczytaj:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/rok temu
O nabiale wiem, bo mam w domu małego alergika ale o bananach nie słyszałam. Jest cała masa produktów, które są cennym i naturalnym źródłem witamin dla chorego dziecka. Co do leczenia, to jestem zwolennikiem inhalacji i syropu fosidal. Choroba trwa dużo krócej i dziecko lepiej się czuje.
/3 lata temu
Po co pić nabial który tylko zakwaszenie organizm, a co do wapnia to mam go w organizmie ponad normę mimo całkowitego odstawienia nabiału na okres 3 lat
/4 lata temu
A ja podaję dzieciakom Sampelin- syrop ziołowy na grypę i przeziębienie, dużo ruchu, trochę czosnku i też nas grypa omija. Oby tak dalej.
POKAŻ KOMENTARZE (1)