POLECAMY

Jak leczyć rwę kulszową?

Aby skutecznie leczyć rwę kulszową, oprócz przyjmowania leków przeciwbólowych ważna jest odpowiednia rehabilitacja. Poniżej parę sprawdzonych rad specjalisty, jak wygrać z bólem pleców i dolegliwościami.
Jak leczyć rwę kulszową?

Rwa kulszowa może powodować bardzo silne bóle pleców w okolicy lędźwiowej. Dlatego pierwszym stosowanym lekiem jest zwykle środek przeciwbólowy. 

Jakimi środkami uśmierzać ból?

Najczęściej stosowane środki w leczeniu rwy kulszowej to niesteroidowe leki przeciwzapalne: paracetamol, diklofenak, piroxycam, ibuprofen, naproxen, ketoprofen. Mogą być do nich dodawane leki przeciwbólowe. Zbyt długie przyjmowanie tych leków może spowodować między innymi chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy. Można stosować też żele zawierające leki przeciwbólowe. Często konieczne jest jednak przyjęcie silniejszych leków nieopioidowych, a nawet opioidowych. Regularne ćwiczenia rozluźniające mięśnie otaczające kręgosłup pomogą zmniejszyć dolegliwości. 

Polecamy: Lecznicze solanki na zwyrodnienie stawów

Pamiętaj:

  • Dobre efekty lecznicze może przynieść fizykoterapia z wykorzystaniem żeli przeciwzapalnych, np. z wykorzystaniem ultradźwięków. 
  • Ból może być łagodzony przez okłady z parafiny oraz nagrzewanie polem elektromagnetycznym i naświetlanie promieniami lasera biostymulacyjnego.

  • Aby jednak nie dopuścić do postępu choroby należy regularnie ćwiczyć. Ćwiczenia powinny działać relaksacyjnie na mięśnie przykręgosłupowe. O poradę warto poprosić rehabilitanta, który dobierze odpowiednie ćwiczenia i przekaże cenne wskazówki. Bardzo cenione są ćwiczenia na basenie i pływanie. 
  • Wskazana jest odpowiednia dieta, która pozwoli utrzymać wagę w normie. Ważne jest regularne spożywanie warzyw i owoców będących bogatym źródłem witaminy C. Zapobiega ona patologicznym zmianom w kościach. 

Bardzo ważne jest, żeby zredukować masę ciała, by na kręgosłup działała jak najmniejsza siła. Nie wolno także podnosić ciężarów. Jeśli już trzeba coś podnieść z podłogi, należy kucnąć i podnieść z wyprostowanymi plecami, nigdy z pozycji stojącej, schylając się.

Przy dyskopatiach bardzo pomocne są masaże. Czasami przy odpowiedniej technice można skutecznie odprowadzić dysk, który wypadł i natychmiast zmniejszyć dolegliwości bólowe. Powtarzanie masaży przynajmniej raz w tygodniu wzmacnia znacząco mięśnie przykręgosłupowe.

  • Dla stabilizacji kręgosłupa można stosować pasy biodrowe. Jeśli jednak zmiany są zbyt duże, a wypadnięty dysk powoduje poważne niedowłady i bardzo silne dolegliwości, jedynym skutecznym leczeniem może okazać się operacja.

Polecamy: Rehabilitacja w chorobie zwyrodnieniowej stawów

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (35)
/2 lata temu
Mysle ze to urzadzenie na pewno bedzie odpowiednie dla Ciebie przy takich bólach http://www.lepszylek.pl/czytelnia/artykul/750,vitafon-skuteczne-leczenie-bolu-stawow-i-kregoslupa-terapia-medyczna-we-wlasnym-domu-
/4 lata temu
chcesz zarobić zrozumiałe twój pęd do zarobku zagłusza polszczyznę i wprowadza chorych ludzi w błąd a to już przestępstwo czyli nie wiesz jak leczyć można aha do administratora tez napisać wiesz_jak lub wieszak aby tylko nie tak jak wyżej , dodam ,że stosowanie leków przeciwbólowych powinno być opisane w jaki sposób działają aby chory był świadomy jaką robi sobie szkodę wzbogacająć firmy farmaceutyczne i ot to nasze życie zarobić kosztem życia drugiego korzystajac z naszego nieudolnego prawa z pełnomocnikami kancelariami prawnymi i Sądami gdzie sprawiedliwość to słowo zamienione na czysty zysk i uzupełnianie braków formalnych cała nasza Polska biedny kraj
/4 lata temu
mnie tez lupie
POKAŻ KOMENTARZE (32)