6 skutecznych sposobów na walkę z migreną

Nagły, intensywny ból głowy nie daje ci spokoju?. Sprawdź, co pomoże ci pozbyć się dolegliwości

Inne, skuteczne sposoby na walkę z migreną: 4. Botoks
Pewien typ migreny przewlekłej (bóle pojawiają się minimum 15 dni w miesiącu przez 3 kolejne miesiące), po nieskutecznej terapii preparatami doustnymi, może być leczony botuliną. Polega to na zaaplikowaniu chorej osobie zastrzyków z jadu kiełbasianego, czyli toksyny botulinowej (innymi słowy powszechnie znanego botoksu, używanego m.in. do spłycania zmarszczek).

Naukowcy podejrzewają, że oprócz działania na mięśnie, toksyna botulinowa wpływa również na przewodnictwo nerwowe, zmniejszając przepływ niektórych impulsów, mogących wywoływać atak bólu. Przypuszcza się także, że botulina hamuje na dłuższy czas wydzielanie naczynioaktywnych neuropeptydów, powodujących kurczenie się i rozszerzanie naczyń.

Zastrzyk robi się w skronie lub potylicę i wykonuje go neurolog. O ilości zastosowanej botuliny decyduje lekarz, na ogół potrzeba 1,5 do 2 ampułek (koszt od 700 zł)

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (21)
/6 miesięcy temu
na migrenę nie pomoże nic poza tabletkami na receptę lub wizyta w szpitalu na kroplówkę, ból porodowy wspominam jako lekki dyskomfort w porównaniu z bólem migrenowym który wykręca mnie jak paragraf
/rok temu
Najlepsze są proste sposoby. Słyszałyście o muzyce serca soundofsoul. Podpinają Cię do komputera, odczytują częstotliwość bicia serca w momencie uspokojenia i tworzona jest specjalna muzyka,. którą się później w małych dawkach słucha. ja nie próbowałam, ale ciotka takie nagranie ma. Migrena jak by nie patrzeć rodzi sie ze stresu, w tych czasach cieżko bez stresu żyć, ale lepiej zapobiegać niż leczyć.
/rok temu
Ja bym polecała nasz inhalator - Alergia Stop. Dobra cena, długa gwarancja, możliwość leczenia przewlekłych schorzeń, albo też przeziębienia czy prowadzenia zwykłej profilaktyki. Jest wszechstronny, do górnych i dolnych dróg, z filtrami i maskami w zestawie. Jak się to wszystko złoży to nie waży specjalnie dużo, można wygodnie przenieść, ustawić gdzie tam komu wygodnie.
POKAŻ KOMENTARZE (18)