Witaminy zapewniają sprawne funkcjonowanie układu immunologicznego

Chipsy odpowiedzialne za otyłość

Chipsy ziemniaczane to największa dietetyczna plaga naszych czasów, która bije nawet słodycze, lody i słodzone napoje – czytamy w „Gazecie Wyborczej” w artykule „Oskarżone chipsy”.
/ 28.06.2011 10:55
Witaminy zapewniają sprawne funkcjonowanie układu immunologicznego

Problemy z wagą to obecnie epidemia – aż 2/3 dorosłych w Stanach Zjednoczonych ma nadwagę lub otyłość, a liczba otyłych dzieci w ostatnich 3 dekadach uległa potrojeniu.

Badania przeprowadzone przez naukowców z Harvardu wykazały, że najgorszym wrogiem dla wagi są chipsy ziemniaczane: wystarczy zjeść 15 chipsów dziennie, by w 4 lata przytyć 0,76 kg (słodycze przyczyniają się w takim czasie do wzrostu wagi o 0,18 kg). Przed tyciem chroniło spożywanie owoców, warzyw, orzechów, produktów pełnoziarnistych, jogurtu.

Co drugie amerykańskie dziecko waży za dużo. Dr Leann Birch – by zapobiec otyłości wśród dzieci – zaleca karmienie piersią, dbanie o prawidłową długość snu dziecka, zachęcanie do uprawiania sportów, troszczenie się o prawidłowe nawyki żywieniowe, ograniczanie czasu spędzanego przed komputerem i telewizorem.

Zobacz też: dział Odchudzanie

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 28.06.2011/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)