Ozdoby wielkanocne fot. Adobe Stock

Dekoracje wielkanocne w 5 minut – to takie proste i piękne!

Dekoracje wielkanocne są obowiązkowe podczas świąt – dom bez nich byłby smutny, a Wielkanoc straciłaby wiele atmosfery. Piękne ozdoby wielkanocne możesz zrobić samodzielnie: to proste i tanie!
Wioletta Górecka / 17.04.2019 15:00
Ozdoby wielkanocne fot. Adobe Stock

Wielkanoc, podobnie jak Boże Narodzenie, to święta, podczas których nie może zabraknąć nastrojowych ozdób. Dekoracje wielkanocne, które najczęściej pojawiają się w domach podczas Wielkanocy, to pisanki, baranki, zajączki, wianuszki, bazie oraz żonkile. Materiały oraz forma ich tworzenia są dowolne – liczą się indywidualne upodobania i pomysł.

Dekoracje wielkanocne – zrób to sam!

Nic nie przynosi więcej radości, niż własnoręcznie wykonane, piękne przedmioty. Nie inaczej rzecz ma się z ozdobami świątecznymi: własnoręcznie przygotowane dekoracje cieszą oko najbardziej, a przy tym są oryginalne i niepowtarzalne. Zamiast więc kupować kolejnego kurczaczka, pisankę czy wianuszek w sklepie, przygotuj je samodzielnie. To proste, a efekt przerośnie twoje najśmielsze oczekiwania!

Papier, nożyczki, kamień...

Do stworzenia wyjątkowych dekoracji wielkanocnych nie będziesz potrzebować wielu materiałów. Większość znajdziesz także zapewne w swoim domu, pozostałe są ogólnodostępne i dostaniesz je niemal wszędzie. Gałązki, bazie, kwiaty, a także szablony pisanek czy zajączków z drewna lub styropianu – to tanie i bardzo proste do wykonania pomysły, dające świetne efekty! Do ich ozdabiania użyj cekinów, tasiemek, wstążek, szpilek z kolorowymi główkami, a także farbek. Mogą być brokatowe lub jednokolorowe.

Najważniejsze – tło!

Styropianowe oraz drewniane jajka, króliczki czy kurczaczki to najczęściej pojawiające się surowe, gotowe formy, z których można stworzyć prawdziwe cuda. Najpierw trzeba koniecznie pomalować formę na wybrany przez siebie kolor (lub kolory) – ładnie wypełni on puste przestrzenie między ozdobami. Najlepiej do tego celu użyć farbki akrylowej. Cała reszta to kwestia gustu i zdolności manualnych. Formę na przykład jajka wystarczy naciąć delikatnie i umieścić w tym miejscu wycięty z kawałka sztywnego, kolorowego papieru dziobek, dokleić oczka z kamyczków, guzików lub papieru, a także dodać łapki i skrzydełka – wielkanocny kurczaczek w kilka chwil jest już gotowy! Podobnie rzecz ma się w przypadku drewnianej ozdoby – wystarczy ją pomalować i udekorować, by stanowiła niebanalną i trwałą dekorację!  Można również pójść na skróty i użyć gotowego szablonu na pisanki

To również może cię zaciekawić! 

Szukasz inspiracji na wielkanocne stroiki? Zobacz naszą galerię pełną pomysłów!
Wielkanocne ozdoby, które wykonasz własnoręcznie!
Zobacz wielkanocne inspiracje!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)