POLECAMY

W makijażu czy bez? Dowiedz się, jak ćwiczyć!

Zastanawiasz się, czy makijaż w czasie treningu szkodzi twojej skórze? Poznaj prawdę na ten temat!
W makijażu czy bez? Dowiedz się, jak ćwiczyć! fot. Fotolia

Wiele z nas lubi wyglądać ładnie w czasie treningu - właśnie w trakcie ćwiczeń możemy całościowo przeglądać się w wielkich lustrach na sali fitness czy na siłowni. Pozostaje jednak pytanie, czy nasz dobry wygląd równie dobrze wpływa na stan skóry. Jak szykować się na trening? Zmywać make-up czy pozostawiać go na skórze?
 

Trening w makijażu czy bez?

Najlepiej byłoby całkowicie zrezygnować z makijażu przed ćwiczeniami. Pot, który wytwarza się podczas wysiłku fizycznego i rozszerzone pory w połączeniu z kolorowymi kosmetykami sprawiają, że zanieczyszczenia ze środowiska i bakterie mogą łatwiej wnikać w naszą skórę. W skrajnych wypadkach powodują one reakcje uczuleniowe. Poza tym make-up spłynie z twarzy i będzie wyglądał nieestetycznie.

Co robić, jeśli nie wyobrażasz sobie treningu bez makijażu?

Jeśli nie możesz się obejść bez makijażu podczas biegania, zmień ciężkie podkłady na kremy koloryzujące i lekkiej konsystencji. Z kolei tusze do rzęs czy szminki powinny być wodoodporne. Podczas treningów na powietrzu należy pamiętać o kremie z filtrem UV, który ochroni skórę przed szkodliwym działaniem słońca. A po zakończonym bieganiu nie wolno zapomnieć o dokładnym oczyszczeniu twarzy!

Osobom, które prowadzą aktywny tryb życia i nie chcą rezygnować z ładnego wyglądu polecamy również makijaż permanentny. Wykonany profesjonalnie zabieg podkreśli kolor ust i uwydatni wargi, zagęści rzęsy i nada oku zalotne spojrzenie.

Kosmetyki, których możesz używać w czasie treningu:


na podstawie artykułu zamieszczonego w wyd. specjalny magazynu Vita pod redakcją red. naczelnej Marzeny Bartoszuk
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)